Usunięto krzyż z teledysku zespołu „Tulia” do Eurowizji. Czy Izrael zostanie zdyskwalifikowany z tego powodu?

Z teledysku zespołu Tulia, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji usunięto krzyż z teledysku piosenki „Pali się”. Jak się okazuje, regulamin konkursu zabrania eksponowania symboli religijnych. Gdyby nie były to czcze słowa a faktyczny szacunek dla prawa, Izrael zostałby zdyskwalifikowany za swoją flagę.

W oryginalnej wersji w jednej z pierwszych scen widać charakterystyczny dla polskiej wsi krzyż przy drodze. Zabrakło go za to w wersji na tegoroczny konkurs Eurowizji. – Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż – informuje management.

Przypominamy, że piosenka „Pali się” („Fire of Love”) zespołu Tulia będzie reprezentować piosenkę na Eurowizji. Zespół na potrzeby promocji stworzył klip z anglojęzycznymi wstawkami – okazało się jednak, że wycięto kilka sekund, na których było widać krzyż.

Dominik Cwikła zwraca uwagę, że w myśl tych przepisów, flaga Izraela jest również niezgodna z przepisami konkursu (pomijając fakt, że Izrael nie leży w Europie). W centralnym punkcie widnieje bowiem Gwiazda Dawida, która jest eksponowana we wszystkich materiałach promocyjnych Eurowizji. To w Izraelu bowiem odbędzie się tegoroczny konkurs.

medianarodowe.com, twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

3 thoughts on “Usunięto krzyż z teledysku zespołu „Tulia” do Eurowizji. Czy Izrael zostanie zdyskwalifikowany z tego powodu?

 • Avatar
  17 marca 2019 at 12:58
  Permalink

  Któregoś razu z ciekawości zainteresowałam się tym tematem, bo wszędzie o tym mówili. No i wniosek jest taki, że robi się aferę tak naprawdę niewiadomo z czego. Skoro jest regulamin konkursu, to kazdy uczestnik musi się do niego stosować. A szukanie winnych i tym bardziej w wytwórni to zupełny bezsens

  Reply
 • Avatar
  17 marca 2019 at 14:32
  Permalink

  1. Jest to FLAGA Izraela, na której widnieje Gwiazda Dawida. W Regulaminie chodzi o występy i materiały promocyjne.
  2. Kraje uczestniczące w Eurowizji nie muszą być geograficznie w Europie. Mogą brać kraje, które są zrzeszone w Europejskiej Unii Nadawców.

  Reply
 • Avatar
  20 marca 2019 at 20:50
  Permalink

  emilka tez mnie to zastanawia.. po co to cale obwinianie wytworni, zespolu i kazdego kto sie nawinie na widelec.. jak dla mnie sprawa jest jasna.. wydawca wydane, zespol spiewa.. jeszcze nie slyszalam o wytworni ktora miala by mozliwosc zmiany gotowego projektu :P

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.