W USA kapłani są odważni. Ks. Morey odmówił udzielenia Komunii Świętej proaborcyjnemu politykowi

Joe Biden/fot. YT/60 Minutes

Proboszcz parafii św. Antoniego w diecezji Charleston w Karolinie Południowej ks. Robert E. Morey odmówił udzielenia Komunii Świętej Joe Bidenowi, który kandyduje na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej. Powodem były proaborcyjnej wypowiedzi polityka.

– Ze smutkiem musiałem w zeszłą niedzielę odmówić Komunii Świętej byłemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi. Komunia Święta oznacza, że jesteśmy w jedności z Bogiem, ze sobą nawzajem i Kościołem. Nasze działania powinny to odzwierciedlać. Każda postać publiczna, która popiera aborcję, sytuuje się poza nauką Kościoła. Moją odpowiedzialnością jako księdza jest pełnienie obowiązków duszpasterskich wobec tych dusz, które zostały powierzone mej opiece i muszę tak postępować nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Będę pamiętał o panu Bidenie w swoich modlitwach – napisał w specjalnym oświadczeniu kapłan.

Biden nie zagłosował za mordowaniem dzieci. Zapowiedział jedynie, że „wyeliminuje wszystkie zmiany” w programach prorodzinnych wprowadzonych przez prezydenta Donalda Trumpa. Zapowiedział też zwiększenie poziomu finansowania aborcyjnego giganta Planned Parenthood.

Tymczasem w Polsce politycy, którzy bronią prawa do mordowania dzieci, stają w pierwszych rzędach w kościele i przyjmują – nieraz przed kamerami – Komunię Świętą, bo dla kapłana w Polsce wszystko jest w porządku.

pch24.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.