Watykan do ONZ: Trzeba uregulować działania międzynarodowych korporacji

Водник [Wodnik], CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ, abp Ivan Jurkovič zaapelował o regulacje wobec międzynarodowych korporacji. Zwrócił uwagę, że ich działania powinny zapewniać przyzwoity poziom życia poprzez szacunek do godności ludzkiej, a nie tylko interesy ekonomiczne.

Abp Jurkovič zwrócił uwagę, że umowy zawierane przez ponadnarodowych gigantów mogą uderzać w ochronę praw człowieka i zawężają możliwości, jakie dany kraj posiada w ich wypełnianiu. Podkreślił również, że regularne negowanie praw człowieka prowadzi do wymuszonej migracji.

Stały Obserwator Watykanu przy ONZ podkreślił, że społeczeństwo oczekuje od biznesu przede wszystkim szacunku wobec praw człowieka. – To jednak nie dzieje się, kiedy firmy przechwytują ziemię, eksploatują surowce i monopolizują rynki nasion – odbierając niezbędne minimum do życia. […] Prawa człowieka nie mogą być odseparowane od troski o środowisko, którego dobry stan jest kluczowy dla ludzkiego życia – powiedział abp Ivan Jurkovič.

Watykański dyplomata zwrócił uwagę, że Stolica Apostolska zawsze przypominała konieczność odpowiednich regulacji działań korporacji międzynarodowych i także dziś podkreśla potrzebę krytycznej ewaluacji wpływów decyzji ekonomicznych na środowisko.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.