Ważne pytanie Terlikowskiego. „Czy rzeczywiście wszystkie lub niemal wszystkie dzieci powinny być dopuszczone do Pierwszej Komunii?”

Tomasz Terlikowski pochwalił reakcję kapłanów na próbę profanacji Konsekrowanej Hostii podczas Mszy świętej w Bełchatowie. Zadał też ważne pytanie dotyczące dopuszczania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

– Przeraża mnie, że trzynastolatek wyjmuje Hostię z ust i chowa ją do kieszeni. Tak przeraża mnie. I opowieść o bolącym zębie jakoś mnie nie przekonuje, bo nie wierzę, by jak go boli ząb to chowa kanapki czy ziemniaki do kieszeni. W tej sytuacji mieliśmy do czynienia ze świętokradztwem, z obrazą samego Boga, który w Komunii się ukrył – napisał na Facebooku Tomasz Terlikowski.

Zwrócił też uwagę, że „Kościół musi chronić Eucharystię, bo to Jego serce, jeśli nie będzie tego robił zaprze się samego siebie”.

– I nawet jeśli można dyskutować, czy metoda była najlepsza, to nie można o tym, czy trzeba było to zrobić – zaznaczył Terlikowski.

Zadał też ważne pytanie, którego na co dzień nie słychać niestety w Kościele w Polsce. – Czy rzeczywiście wszystkie lub niemal wszystkie dzieci powinny być dopuszczone do Pierwszej Komunii? Czy jeśli rodzice nie chodzą do kościoła, jeśli wiara im wisi, to ich dzieci powinny przystępować w III klasie do Komunii? Czy w ten sposób nie produkujemy sobie właśnie świętokradztwa, obojętności wobec Eucharystii? – podsumował publicysta.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

3 thoughts on “Ważne pytanie Terlikowskiego. „Czy rzeczywiście wszystkie lub niemal wszystkie dzieci powinny być dopuszczone do Pierwszej Komunii?”

 • Avatar
  7 listopada 2019 at 08:43
  Permalink

  Sam PAN JEZUS powiedział ,,Chodźcie i jedzcie z tego WSZYSCY”. Kapłani powinni jedynie czuwać nad godnością przyjmowania tego Sakramentu. I nad własną godnością też, by nie profanowali Go własnymi brudnymi sprawami.

  Reply
 • Avatar
  9 listopada 2019 at 15:08
  Permalink

  Ja w ogóle nie rozumiem tej wszechobecnej poprawności i zdurnienia oraz pieszczenia się z dziećmi! Pracuję w szkole i widzę jak są dzieci wychowywane bez żadnej karności, robią co chcą i są za to głaskane, potem pyskują, nie okazują szacunku i brak im dyscypliny. Reakcja była doskonała, a wezwanie policji najtrafniejszym z możliwych środków wychowawczych. W Polsce nie ma! i nie będzie miejsca na obrażanie Świętości. Amen.

  Reply
 • Avatar
  9 listopada 2019 at 15:09
  Permalink

  Nawet jeżeli był to ból zęba, czy byłby to wszechogarniający ból życia, Hostii nie chowa się do kieszeni. Amen.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.