Za tydzień pierwsza od czasu pożaru Msza św. w katedrze Notre Dame

W przyszły weekend odprawiona zostanie po raz pierwszy Msza święta w katedrze Notre Dame od czasu, gdy wybuchł w niej pożar. Miało to miejsce 15 kwietnia.

Katedra Notre Dame dwa dni po pożarze/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Guardian News

– Katedra Notre Dame powraca do życia. Za tydzień po raz pierwszy zostanie w niej odprawiona Eucharystia. Natomiast na dziedzińcu przed świątynią stanie czczona w katedrze figura Matki Bożej. Chodzi o to, by ludzie znów mogli się tu modlić – powiedział rektor katedry ks. Patrick Chauvet.

– Pierwsza Msza po pożarze zostanie odprawiona w przyszły weekend. Liturgia wspomina wtedy konsekrację katedry. Choć będziemy w małym gronie, chcemy w ten sposób zaznaczyć przed światem, że katedra jest dla chwały Boga – dodał w rozmowie z tygodnikiem „Famille Chretienne”.

Zaznaczył też, że paryska diecezja zrezygnowała z budowy tymczasowej katedry obok. Powstanie natomiast małe maryjne sanktuarium z figurą Matki Bożej w centrum. Będzie to kopia wizerunku z katedry.

– Ważne jest, by ludzie mogli się tam modlić, zapalić świeczkę, złożyć bukiet kwiatów, a także skorzystać z posługi kapłana. W ten sposób Francuzi zobaczą, że Notre Dame żyje i w jakiś sposób jest otwarta, że Paryż nadal ma swoją katedrę – podkreślił rektor katedry.

– Chciałbym, aby zostało otwarte już w przyszłym tygodniu. Czekamy jeszcze na zielone światło ze strony prefektury i policji, aż dziedziniec zostanie w pełni udostępniony dla ludzi – dodał.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.