Żaden biskup ani ksiądz NIE MOŻE zakazać przyjmowania Komunii Świętej do ust

– W zwyczajnej formie, uniwersalne prawo Kościoła daje każdemu katolikowi prawo do otrzymania Komunii Św. do ust […]. W formie nadzwyczajnej, uniwersalne prawo Kościoła zezwala na przyjmowanie Komunii Świętej JEDYNIE do ust przypomina Foederatio Internationalis Una Voce.

Jak zaznaczono, stanowisko potwierdzono to podczas innej epidemii, tzw. świńskiej grypy w 2009 roku. Zrobiła to Kongregacja Kultu Bożego.

FIUV krytykuje decyzję bpa Thomasa J. Rodi’ego, który zakazał księżom na terenie diecezji udzielać Komunii Świętej do ust. Jak podkreślono, decyzja ta „wydaje się wykraczać poza uzasadnienia zawarte w prawie kanonicznym”.

Bp Rodi w liście pasterskim z dnia 20 maja zakazał udzielania Komunii Świętej do ust, pod karą „powstrzymania się od odprawiania publicznych Mszy”. Kazał też ogłaszać, że „na razie nikt nie przyjmuje Komunii do ust”.

FIUV przypomniało także, że „nie ma jasnej podstawy naukowej dla twierdzenia, że ​​prawdopodobieństwo przeniesienia koronawirusa jest dużo większe w przypadku Komunii do ust”.

– Jest to rada ekspercka udzielona abp. Probe z Portland w Oregonie w USA, oraz abp. José Antonio Egurenowi z Piury w Peru, a także pogląd ekspertów zaangażowanych w wytyczne Thomistic Institute w Waszyngtonie. Jak zaapelowała Federacja, jeśli biskupi na całym świecie są w posiadaniu badań lub ekspertyz sprzecznych z tym konsensusem, powinni je pilnie opublikować – podkreślono.

FIUV wezwała również „biskupów do dalszego działania zgodnie z wytycznymi ekspertów, a nie arbitralnymi sugestiami niektórych kapłanów czy wiernych w celu wprowadzania surowszych ograniczeń niż te nakładane na inne sektory życia publicznego”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.