Zaginiony misjonarz w Nigrze. Prawie rok bez wieści

Krzyż/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Wczoraj minęło 11 miesięcy od zaginięcia włoskiego misjonarza, który został uprowadzony w Nigrze. Mimo działań policji oraz miejscowego Kościoła, do tej pory nie ma o nim żadnych wieści.

O. Luigi Maccalli ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich porwany został 17 września ze swojej parafii przy granicy z Burkina Faso. W okolicy są bardzo aktywne islamskie bojówki.

Prawdopodobnie to jedna z nich stoi za porwaniem kapłana. Nie ma jednak pewności, gdyż nikt nie przyznał się do uprowadzenia ojca.

Miejscowi nazywają kapłana „człowiekiem kochającym Afrykę”. Zaznaczają, że poza prowadzeniem modlitw, aktywnie pracował wraz z nimi, by poprawić ich warunki bytowe. Kopał studnie, budował szkoły i placówki medyczne.

Z szacunkiem o nim wypowiadają się także miejscowi muzułmanie.

– Po Burkina Faso i Mali to właśnie Niger jest krajem, w którym w siłę rosną islamscy fundamentaliści. Stąd region nazywany jest „trójkątem dżihadu”, który przez Nigerię, Czad i Republikę Środkowoafrykańską dociera swymi wpływami aż do Sudanu. Cztery lata temu przez Niger przetoczyła się fala antychrześcijańskiej przemocy. Zniszczono wówczas 69 kościołów – informuje Radio Watykańskie.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.