Zamiast być biskupem, Długosz został propartyjnym propagandzistą. Świetny komentarz ks. Gniadka SVD (WIDEO)

Bp Antoni Długosz uprawiał bezczelną i toporną propartyjną propagandę w programie dla dzieci w telewizji Trwam. Wmawiał m.in., że to dzieci przynoszą pieniądze do domu, a nie podatnicy i kłamał, że program ten jest wyrazem troski o rodzinę. Do skandalicznego zachowania biskupa odniósł się m.in. ks. Jacek Gniadek SVD.

– Oglądałem fragment programu dla dzieci z bp A. Długoszem, w którym zachwalał rządowy program 500+. Czytałem komentarze. Nie pozostawiono na nim suchej nitki. Szkoda, że taki program powstał. Myślę jednak, że artystyczny potencjał biskupa można byłoby wykorzystać, podsuwając mu dobrą książkę dla dzieci, którą mógłby zaprezentować na antenie telewizji Trwam – pisze na Facebooku ks. Jacek Gniadek SVD.

– Julie Borowski napisała świetną książkę dla dzieci „Nobody Knows How to Make a Pizza”. Pomysł pochodzi od L. Reada, który napisał klasyczny już esej ekonomiczny „Ja, ołówek”. Dzisiaj dzieci często nie używają już ołówków i dlatego bardziej przemawia do nich przykład z pizzą – dodaje kapłan.

– Jak zrobić pizzę? To nie jest takie proste. Nie chodzi tutaj tylko o przepis. Autorka analizuję wszystkie etapy produkcji, które są potrzebne do tego, by składniki pojawiły się na stole, a później w piecu. Produkcja pizzy wymaga współpracy wielu milionów ludzi i nie ma tu centralnego planisty – wyjaśnia ks. Gniadek.

– Autorka, podobnie ja zrobił to kiedyś Read, opisuje w prosty sposób i z humorem złożone ekonomiczne koncepcje inteligentnego podziału pracy, niewidzialnej ręki rynku i spontanicznego porządku – zaznacza.

– Książka J. Borowskiej jest świetnym konspektem na katechezę, w której można w prosty i zrozumiały sposób opowiedzieć dzieciom o teologii tworzenia. Byłaby to również dobra okazja dla biskupa do rehabilitacji za wpadkę – podsumowuje.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks