Zatwierdzono cud za wstawiennictwem abpa Fultona J. Sheena!

Czcigodny Sługa Boży abp Fulton J. Sheen/fot. Facebook Arcybiskup Fulton J. Sheen

Jest przełom w sprawie beatyfikacji prawdopodobnie najbardziej medialnego duchownego w dotychczasowej historii Kościoła. Biuro prasowe Watykanu poinformowało o zatwierdzeniu cudu za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego abpa Fultona Johna Sheena.

W dniu wczorajszym Franciszek przyjął na audiencji kard. Angelę Becciu, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Udzielił Kongregacji m.in. upoważnienia do ogłoszenia dekretu dotyczącego cudu przypisywanego wstawiennictwu Czcigodnego Sługi Bożego abpa tytularnego Newport i byłego biskupa Rochester Fultona Sheena.

Informację na ten temat podano w biuletynie Biura Prasowego Watykanu z dnia dzisiejszego.

Fulton J. Sheen urodził się 8 maja 1895 roku w El Paso w stanie Illinois. W 1919 roku przyjął święcenia kapłańskie, po których wyjechał kontynuować studia w Leuven w Belgii. Jako pierwszy Amerykanin w historii uczelni zdobył nagrodę kardynała Merciera za najlepszy traktat filozoficzny.

Potem wrócił do diecezji Preoria. Wykładał na uniwersytecie w Waszyngtonie. Stał się popularnym w USA kaznodzieją. W 1930 roku zaczął prowadzić audycję radiową. W 1951 roku zaś zaczął prowadzić co tydzień na żywo program telewizyjny „Live is Worth Living”. Program ten bił ówczesne rekordy popularności w amerykańskiej telewizji.

Proces beatyfikacyjny abpa Sheena rozpoczął się w 2002 roku. W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa Fultona Sheena.

Szczegółowy życiorys Czcigodnego Sługi Bożego Sheena można przeczytać TUTAJ.

press.vatican.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.