Zbiórka podpisów poparcia dla ks. Romana Kneblewskiego

Ks. Roman Kneblewski z Najświętszym Sakramentem/fot. podpiszapel.pl

Roty Marszu Niepodległości organizują zbiórkę podpisów w obronie księdza prałata Romana Kneblewskiego. Bydgoski biskup Jan Tyrawa przeniósł kapłana w stan spoczynku, pomimo tego iż zostało mu 8 lat do wieku emerytalnego.

Ksiądz prałat Roman Kneblewski był proboszczem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Decyzją biskupa Jana Tyrawy został odesłany na emeryturę. Duchowny będzie zamieszkiwał w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Do spełnienia wieku emerytalnego pozostało mu jeszcze 8 lat posługi kapłańskiej.

– Ks Prałat @KsKneblewski ma zostać odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Decyzja zupełnie niezrozumiała. Warto wyrazić swoje zdanie i podpisać apel w obronie księdza – pisze Tomasz Kalinowski.

W treści petycji znajdują się zasługi dokonane przez wieloletnią pracę duszpasterską ks. Romana Kneblewskiego. – Ksiądz Prałat jest człowiekiem wielkiej wiary i szczerego zaangażowania w sprawę ewangelizacji. Słowo Boże głosi nie tylko podczas homilii, ale wykorzystuje wszelkie dostępne do tego środki, m.in. prowadząc własny kanał w internetowym serwisie YouTube – napisano w petycji.

– Jest szczerym patriotą, któremu na sercu leży dobro naszej wspólnej Ojczyzny. Zaangażowanie księdza Prałata jest także widoczne na niwie społecznej i samorządowej, bowiem w parafii często organizowane były panele dyskusyjne i konferencje naukowe. Szczególną troską otacza swoją bydgoską parafię i barokowy kościół, który jest chlubą całej miejscowości – czytamy.

Wspomniano także o zwycięstwie duchownego w plebiscycie „Expressu Bydgoskie” objęty patronatem przez bydgoskiego biskupa. – Posługa księdza Prałata Kneblewskiego cieszy się także szerokim poparciem wśród wiernych. W ubiegłym roku ks. Prałat wygrał plebiscyt „Expressu Bydgoskiego” na Proboszcza Roku, który patronowany był przez bp Jana Tyrawę. Zdobył wówczas 4288 głosów – zaznaczono.

– Pragnę wyrazić wdzięczność Księdzu Proboszczowi za długoletnią posługę dla Kościoła, najpierw Archidiecezji Gnieźnieńskiej a następnie w Diecezji Bydgoskiej. Oddaję Księdza pod opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości i z serca błogosławię – napisał pod swoją decyzją bp. Jan Tyrawa.

TUTAJ znajduje się link do apelu.

medianarodowe.com, podpiszapel.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Zbiórka podpisów poparcia dla ks. Romana Kneblewskiego

  • Avatar
    16 czerwca 2019 at 13:54
    Permalink

    Prawdziwy Kapłan i prawdziwy Apostoł Pana Jezusa – dlaczego go prześladujecie….anty-apostołowie masońscy ukryci w Naszym Polskim Kościele Katolickim….. ?????

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.