Żołnierze ONZ współwinni masakry chrześcijan? Kardynał chce międzynarodowego śledztwa w sprawie masakry w Alindao w RŚA

YouTube

Kardynał Nzapalainga domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie masakry w Alindao. Uzbrojona banda wymordowała w miejscowości prawie 90 osób (wstępnie mówiono o ponad 40) z obozu dla uchodźców oraz katedry. Wśród ofiar byli wikariusz generalny diecezji oraz proboszcz parafii.

– To był prawdziwa apokalipsa. Ostateczny bilans masakry jest dwa razy większy niż początkowo myślano. Zginęło 86 osób (niektórzy w wyniku odniesionych ran), w tym dwóch kapłanów – powiedział bp Cyr-Nestor Yapaupa, który pozostał na miejscu masakry.

Według jego relacji, rzeź trwała kilka godzin. – Żołnierze z kontyngentu ONZ wycofali się i przyglądali masakrze. Nie wiem, czy to była bezsilność, czy współudział – dodał biskup.

Ks. Celestine Ngoumbango został zamordowany we własnym pokoju. Schował się tam ze starszym uchodźcą. – Rozpoznali go po sutannie i zastrzelili z zimną krwią. Jego ciało następnie podpalili, tak że zwłoki trudno było zidentyfikować – dodał biskup Yapaupa.

Drugiego z księży Blaise’a Madę oprawcy dopadli po kilku godzinach poszukiwań. Zabili go strzałem w głowę wraz z szefem miejscowych skautów. – Zwłoki doszczętnie ograbiono, zabrali mu nawet buty – zaznaczył biskup.

Kard. Dieudonné Nzapalainga domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie ataku. Wzywa też dowództwo kontyngentu ONZ-owskich sił stacjonujących w RŚA do wzięcia odpowiedzialności za to, co dzieje się w kraju. Arcybiskup stołecznego Bangi przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy błękitne hełmy nie stanęły w obronie niewinnej ludności.

– Przybyliście w imieniu wspólnoty międzynarodowej, by nieść nam pomoc i wsparcie i by chronić Środkowoafrykańczyków, jednak zamiast to robić zostawiacie ludzi na pastwę losu. Cywile zamordowani w Alindao i w innych miejscach. Jak można wytłumaczyć to, co widzieliśmy – spalone ciała i puszczone z dymem domy? – pyta kardynał Nzapalainga i wzywa do międzynarodowego śledztwa, które pomoże wskazać i ukarać winnych.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.