Gliński wprost: Jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego

Piotr Gliński/fot. Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Wicepremier Piotr Gliński wyjaśnił zwolennikom władzy, że – jego zdaniem – powinno się wspierać żydowską kulturę i historię, ponieważ „jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego”. Zaatakował także przeciwników otwarcia za nasze pieniądze kolejnego muzeum żydowskiego.

Zapytany o Muzeum Getta Warszawskiego oraz o to, czy opłacanie takich placówek pomoże w zażegnaniu konfliktu z Izraelem – wobec którego obecny rząd prowadzi politykę wasalną – powiedział, że nie wie.

– Uważam, że jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego, które było i jest częścią dziedzictwa polskiego, żeby takie muzeum powstało. Przed nami kwestia realizacji tej koncepcji. To jedna z ponad 20 instytucji muzealnych, które są reformowane lub budowane od nowa – powiedział wicepremier Gliński w rozmowie z propartyjną telewizją wPolsce.pl należącą do koncernu Fratria.

We wspomniany już wasalny sposób skomentował skandaliczną decyzję o braku oficjalnego zaproszenia dla Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych na uroczystości rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz.

– Są różne wersje wydarzeń sprzed roku. Jedni twierdzą, że polska flaga coś zasłaniała, inni twierdzą, że nie. Z jedną i drugą stroną spotkam się w najbliższym czasie, bo 27 stycznia nie życzymy sobie żadnych konfliktów. Jeżeli jest to stowarzyszenie związane z byłymi więźniami obozu, to ma prawo uczestniczyć w uroczystościach – ocenił Gliński.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Gliński wprost: Jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego

  • Avatar
    4 stycznia 2019 at 18:57
    Permalink

    Proporcja wydatków na Polskie dziedzictwo i na cudze.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.