Instalacja „artystyczna” pt. „Nóż w pi****e” w Białymstoku w ramach festiwalu, który dostaje pieniądze od resortu Glińskiego (FOTO)

W Galerii Arsenał w Białymstoku w ramach festiwalu „Wschód Kultury” zorganizowano wystawę „Strach”. Wśród nich znalazła się instalacja zatytułowana „Nóż w pi****e”. Festiwal finansowany jest przez Ministerstwo Kultury.

– Minister @PiotrGlinski patronuje i finansuje wystawie „Nóż w pi****e” w Galerii Arsenał w Białymstoku. To nie pierwsza wpadka Ministra. Zachęcamy do protestu – poinformował na Twitterze profil Fundacji Mamy i Taty.

Ministerstwo opublikowało oświadczenie. Twierdzi w nim, że „nie finansuje i nie patronuje wystawie 'Strach' prezentowanej przez Galerię Arsenał w Białymstoku”.

– Jednocześnie, wobec skandalicznych treści prezentowanych na wystawie, MKiDN żąda usunięcia swojego logotypu oraz nieprawdziwych informacji o rzekomym patronacie i finansowaniu wystawy „Strach” ze środków ministra kultury – napisano w oświadczeniu.

Jednak z treści oświadczenia wynika, że festiwal jest finansowany ze środków ministerstwa, czyli z naszych podatków.

– Organizacja i finansowanie wystawy leżą wyłącznie  po stronie miasta Białystok i miejskich instytucji kultury, do których należy galeria Arsenał. Narodowe Centrum Kultury nie zostało poinformowane o przedmiotowej „instalacji”, a otrzymany od organizatorów opis wystawy odbiega od jej rzeczywistej treści. MKiDN  i Narodowe Centrum Kultury rozważą zasadność kontynuowania współpracy z miastem Białystok i organizacji tam wydarzeń w ramach Festiwalu „Wschód Kultury” w przyszłości – przekonuje ministerstwo.

Sami organizatorzy także odnieśli się do stanowiska ministerstwa. Twierdzą, że „sztuka” ta ma przedstawiać w różnych aspektach strach. Wspomniana instalacja została wykonana przez Ukrainkę przedstawionej jako „AntiGonna”, i dotyczy „problemu opresyjności przemocy seksualnej”.

twitter.com / gov.pl / bialystokonline.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.