Pies na kozetce

Dariusz Loranty, „Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji”, wyd. Fronda

Wydawnictwo Fronda wydało nową książkę pod tytułem „Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji” autorstwa byłego policjanta Dariusza Lorantego. Książka jest odbiciem jej autora, który opowiada z wielką szczerością o polskiej policji lat dziewięćdziesiątych, o jej wadach i zaletach, korupcji, zmianach systemowych, brutalności funkcjonariuszy oraz ich różnych wybrykach niezgodnych z prawem.

Moje podejście do książki było sceptyczne, ponieważ myślałem, że to kolejna przerysowana historia nastawiona na sprzedaż. Jednakże autor jest przekonywająco szczery, niczego nie ubarwia i sam siebie nie wybiela. W tym wszystkim najważniejsze jest to, że Pan Loranty mówi o sobie bez owijania w bawełnę, więc dzięki temu wszystko widzi się jakby jego oczami.

Czytając książkę natrafimy na morderstwa, oszustwa, kradzieże, a to wszystko bardzo szczegółowo opisane. Jednak nie brak chwil zabawnych, gdzie można naprawdę się pośmiać. Przerażenie, zdziwienie, śmiech, radość, to cały czas naprzemiennie mi towarzyszyło podczas lektury.

Również trafimy na wątek religijny. Autor opowiada o swoim doświadczeniu Boga i spotkaniu z Nim. Bardzo ciekawa historia z pogranicza tego, co naturalne i ponadnaturalne, więc tym bardziej warto przeczytać i poznać powód pana Lorantego, dla którego uwierzył, że Bóg istnieje.

Myślę, że nie trzeba być fanem tematów okołopolicyjnych, żeby zabrać się do lektury, ponieważ książka ta poszerza nie tylko horyzont spojrzenia na pracę policji, ale również uczy na błędach autora, jak dobrze pokierować swoim życiem.

Nie można nie polecić tej książki, bo jest naprawdę ciekawa. Ja przeczytałem, więc polecam.

Książka jest dostępna do zamówienia na stronie Wydawnictwa Fronda

Przekaż wieści dalej!

Patryk Kępczyński

Patryk Kępczyński

Zawsze kochałem pisać i czytać. Mój ulubiony wieczór to ten spędzony z książką w ręku. Jestem pasjonatem nauk przyrodniczych, filozofii i teologii.

Więcej artykułów autora

Patryk Kępczyński

Patryk Kępczyński

Zawsze kochałem pisać i czytać. Mój ulubiony wieczór to ten spędzony z książką w ręku. Jestem pasjonatem nauk przyrodniczych, filozofii i teologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.