Serial o czarnej Annie Boleyn z niższymi ocenami, niż „Smoleńsk” czy „Ptakodemia”. Serwis zmienił ocenę wg własnego uznania, żeby murzynom nie było smutno?

Serial „Anne Boleyn” opowiadający o jednej z żon króla Henryka VIII został potężnie skrytykowany przez widzów. Najwyraźniej jego jedynym atutem miało być to, że w główną bohaterkę – historyczną córkę brytyjskiego arystokraty – gra czarnoskóra kobieta. Popularny serwis oceniający filmy jednak wyświetla znacznie wyższą ocenę, niż przyznali jej użytkownicy.

Król Henryk VIII z dynastii Tudorów zasłynął jako heretyk, który zmusił poddanych do odstąpienia od wiary na rzecz herezji. Z powodu braku męskiego potomka z Katarzyną Aragońską, wszedł w związek z Anną Boleyn, a po niej z czterema kolejnymi kobietami.

To właśnie o drugiej żonie jest nowy serial, który zdecydowanie nie przypadł do gustu publiczności. I choć Anna Boleyn była córką brytyjskiego arystokraty Tomasza Boleyna i według wszelkich zachowanych obrazów była biała, producenci – Channel 5 Television, Fable Pictures i Sony Pictures Television Production UK – zrobili z niej murzynkę.

Średnia arytmetyczna ocen w popularnym serwisie filmowym imdb.com wynosi 1,2, zaś mediana 1 w 10-cio stopniowej skali. Jednak polityczna poprawność lat 20-tych XXI wieku nie pozwala najwyraźniej na to, by film, w którym główną rolę gra czarnoskóra postać, miał tak niską ocenę. Serwis wyświetla ocenę 6,9!

– Nasz mechanizm oceny wykrył nietypową aktywność głosowania pod tym tytułem. Aby zachować wiarygodność naszego systemu ratingowego, zastosowano alternatywne obliczanie wag – przekonuje serwis.

A może po prostu jest to okazanie niezadowolenia z powodu pokazywania kłamstwa o prawdziwej historycznej postaci umiejscowione dodatkowo w czasie, gdy wszędzie wmawia się, że murzyni są nadludźmi i wszystko im wolno?

Warto też zwrócić uwagę, że serwis nie podjął podobnej decyzji w sprawie filmu „Smoleńsk”, który przez krótki czas miał najniższą ocenę w serwisie. Obecnie jego ocena wynosi o 0,1 punktu więcej, niż „Anna Boleyn”. Jednak w jego przypadku IMDB nie zmieniło oceny powołując się na „nietypowe zachowanie”. Przypadek?

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Serial o czarnej Annie Boleyn z niższymi ocenami, niż „Smoleńsk” czy „Ptakodemia”. Serwis zmienił ocenę wg własnego uznania, żeby murzynom nie było smutno?

  • 15 czerwca 2021 o 10:34
    Permalink

    No coz jak sie ma miedzy uszami czarna dziure jak dupa u murzyna to co mozna” stworzyć”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.