26 marca 2024
Kultura i recenzje

„Światowa Rewolucja Iluminatów”

N.H. Webster, „Światowa rewolucja iluminatów. Spisek przeciwko cywilizacji”, wyd. Wektory

Iluminaci. Tajemniczy zakon, założony w XVII w. przez Adama Weisaupta. Ich niejasna struktura, tajemnicze cele i pełna sekretów działalność jest wręcz ulubionym tematem dyskusji wśród fanów teorii spiskowych. Historia zakonu, długa i zawiła, przeplata się przez większość nowożytnych wydarzeń, przez co szybko zawładnęła wyobraźnią wielu pisarzy, a to doprowadziło do powstania wielu przepełnionych w fikcję publikacji. Tu właśnie wyróżnia się „Światowa rewolucja iluminatów” prosto od wydawnictwa Wektory.

W nasze ręce trafia profesjonalna pozycja, napisana dojrzałym językiem. Początkowo może on odrzucać, lecz z czasem staje się on silnym atutem i wręcz zachęca do czytania. Ułatwia on zrozumienie skomplikowanych procesów opisanych w książce,

Dodatkowo niesamowitego klimatu nadają co rusz wtrącane przez autorkę wyrażenia po francusku. A to nie jedyne plusy stylu Nesty Webster.

Rewolucje i język w wielkim stylu

Niebywale trudnym zadaniem jest napisać poważną publikację historyczną, jednocześnie zachowując chwytliwą formę. Ale i tu Brytyjka nie zawodzi. Sprawnie prowadzona narracja skutecznie zapobiega znużeniu, a zakończenie każdego rozdziału wyzwala chęć rozpoczęcia następnego.

Autorka płynnie przechodzi od jednego wątku do drugiego, dzięki czemu zamiast nudnego podręcznika otrzymujemy wręcz coś na kształt powieści historycznej. Jednak przypomnę, iż na próżno szukać tu fikcji.

Kolejną wartością książki jest sposób ukazywania wszystkich pozornie nam znanych wydarzeń historycznych. Ta książka rzuci zupełnie nowe światło na te zdarzenia, ujawniając zawiłość i geniusz intryg loży masońskiej. To dzieło naprawdę potrafi wywrócić pogląd na pewne sprawy o sto osiemdziesiąt stopni.

Trzy razy tak dla „Rewolucji”

Wybierając „Światową Rewolucję Iluminatów” decydujemy się na ambitną lekturę o interesującej tematyce, napisaną dojrzałym i ciekawym językiem. Przybliży nam ona jak działała organizacja spod znaku cyrkla i sprawi, iż jej 300 stron będzie czystą przyjemnością. To wszytko sprawia że pozycja ta jest zdecydowanie godna polecenia i warta spędzonego nad nią czasu.

Książka jest dostępna do zamówienia na stronie Wydawnictwa Wektory.

Przekaż wieści dalej!

Mikołaj Matuszyk

Pianista, dyrygent, fan Beethovena, drugiej ligi żużlowej, japońskiej motoryzacji i szeroko pojętego zbiorkomu. W wolnych chwilach zamienia się w modelarza amatora, albo reżysera. też amatora. Gdy nikt nie patrzy lubi zająć się Lego, a gdy ktoś patrzy czyta

Więcej artykułów autora

Mikołaj Matuszyk

Pianista, dyrygent, fan Beethovena, drugiej ligi żużlowej, japońskiej motoryzacji i szeroko pojętego zbiorkomu. W wolnych chwilach zamienia się w modelarza amatora, albo reżysera. też amatora. Gdy nikt nie patrzy lubi zająć się Lego, a gdy ktoś patrzy czyta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net