„Polska nazistowska okupacja” w najnowszej produkcji Warner Bros. Przekaz poszedł w świat

– Warner Bros kręci film o Irenie Sendler, która – według autora artykułu – ratowała żydowskie dzieci podczas „polskiej nazistowskiej okupacji” – alarmuje publicystka wprawo.pl Katarzyna Treter-Sierpińska. Jak zauważa, już „niedługo dowiemy się, że Adolf Hitler był Polakiem”.

– Warner Bros kręci film o Irenie Sendler, która – według autora artykułu – ratowała żydowskie dzieci podczas „polskiej nazistowskiej okupacji”. Niedługo dowiemy się, że Adolf Hitler był Polakiem – napisała na Twitterze Treter-Sierpińska. Załączyła link z podkreślonym skandalicznym fragmentem tekstu na deadline.com.

Zwróciła także uwagę, że Irenę Sendler zagra Żydówka. Fraza „polska nazistowska okupacja” pojawiła się także w „Forbes” i „The Economic Times”. W „Jerusalem Post” zaś podano o „nazistowskiej okupacji Polski”, jednak bez wskazania na narodowość nazistów.

– Nie podano również nazwy „Żegota”. Mamy „działaczy”, którzy wykupili Sendlerową. Nie podano informacji, ze Irena Sendler była Polką – zaznacza.

Na stronie deadline.com – po wpisach internautów zwracających uwagę na skandaliczne zakłamanie w tekście – fraza została zmieniona na „okupację Polski przez nazistowskie Niemcy” (ang. Nazi Germany’s occupation of Poland).

twitter.com, deadline.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.