To jest żart a nie ministerstwo „kultury”. Żenujące „kartki bożonarodzeniowe”, admin profilu ministerstwa wycofuje się rakiem

Żenujący pokaz w wykonaniu ministerstwa podobno kultury, na co idą nasze pieniądze. Na Twitterze i Facebooku – już skasowane – opublikowano wyniku konkursu „na bożonarodzeniową kartkę pocztową, który ogłosiła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka”. A na nich „ościotrup” i socrealistyczne ilustracje.

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr/Twitter ApostolstwoŚwieckich (kolaż)

– Rozstrzygnięto konkurs na bożonarodzeniową kartkę pocztową, który ogłosiła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka❗️1. Anna Wójcik 2. Berenika Piotrowska 3. Olga Dymitrowska – poinformowano na oficjalnym profilu ministerstwa kultury na Twitterze. Obecnie tweet oraz podobny post na Facebooku zostały już usunięte.

Nie wiadomo, kto był w jury ani jakie kryteria widniały przy ocenie. „Dzieła” zostały jednak uwiecznione przez internautów oraz instytucje, m.in. Radę KEP ds. Apostolstwa Świeckich.

– Jeżeli przyszli „twórcy kultury” są na takim poziomie, to kto rozwinie i przekaże dziedzictwo narodowe następnym pokoleniom? – zapytano.

Ministerstwo próbuje rakiem wycofać się z publikacji. – Przepraszamy za prezentację na naszym profilu projektów „dziwnych” kartek świątecznych. Sami mamy poczucie, że padliśmy ofiarą niewybrednego żartu jury konkursu, a nasze „filtry bezpieczeństwa” nie w pełni zadziałały. Niemniej jednak oficjalny profil MKIDN nie jest właściwym miejscem do prezentacji tego typu treści. Pozostawiamy tu zatem wyłącznie oficjalną kartkę świąteczną, która oddaje bliskie nam wartości – napisano na Twitterze.

https://twitter.com/MKiDN_GOV_PL/status/1073259772370190336

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.