„Poeta smoleński” trafił do kanonu lektur

Wojciech Wencel, autor tekstów takich, jak „My, naród Kaczyńskiego” trafił na obowiązkową listę lektur w liceum. Z kanonu obowiązkowego wypadli natomiast Stefan Żeromski, Ryszard Kapuściński i Michaił Bułhakow.

twitter.com/OObywatelska

„Poeta smoleński”, jak nazywa się ulubionego poetę partii rządzącej, to 45-letni mężczyzna. Najbardziej chyba „znanym” jego utworem jest tekst „My, naród Kaczyńskiego”. On sam katastrofę smoleńską uważa za „centralny punkt” jego życia.

Zabraknie natomiast innych lektur, takich jak „Edyp”, „Ludzie bezdomni”, „Jądro ciemności” czy też „Mistrz i Małgorzata”. O ile bezdyskusyjnie niektóre pozycje powinny zostać wyrzucone i częściowo zastąpione czym innym, o tyle kierunek, w jakim poszedł PiS jest chyba jeszcze gorszy niż to, co było wcześniej.

Wojciech Wencel współpracował z propartyjnymi mediami, m.in. z „Gazetą Polską” w latach 2011-2013. Wiersze publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”.

wsensie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz