A KOD dalej swoje

twitter.com/GDrobiszewski

KOD przeszedł sobie w marszu „Kocham Cię Europo”. Członkowie szczerze wierzą, że PiS chce wyciągnąć Polskę z Unii Europejskiej, czemu manifestanci się sprzeciwiają. Gdyby w tych zapowiedziach było choć źdźbło prawdy, zapewne spojrzałbym przychylniej na rządzącą partię, o ile oczywiście można mówić o „przychylnym” patrzeniu na socjalistów.

Niedawno na facebookowym profilu naszego portalu udostępniliśmy grafikę wziętą z profilu Prawa i Sprawiedliwości (TUTAJ), na której partia mówi jasno: żadnego wyjścia z UE. Nie jest to zresztą pierwsza tak brzmiąca wypowiedź. PiS nie chce wyjścia Polski z UE.

Trzeba być ignorantem, by twierdzić, że obecny rząd jest antyunijny i że chce Polexitu. W przeciwieństwie jednak do najgorszej opozycji w dziejach III RP, nie jest dla mnie to żadna chluba czy pozytyw.

Głupota bijąca od największej rzekomo antyrządowej grupy społecznej każe znowu zadać sobie pytanie: czy ta opozycja jest naprawdę opozycją? Czy ktoś może mówić takie oderwane od rzeczywistości tezy tylko z powodu swojego błędu? Moim zdaniem nie. Taki konflikt i podział społeczeństwa pięknie umacnia pozycje największych ugrupowań politycznych. Jest „patriotyczny i polski” rząd oraz „prounijna i nowoczesna” opozycja.

Dla rządu jest to również pewien ratunek. Bowiem fiskalny ucisk przedsiębiorców, a od niedawna także ucisk całego społeczeństwa, wywołuje mniejsze niezadowolenie z powodu zachowań opozycji. Egalitaryzm sprawia, że poziom społeczeństwa zrównuje się w dół. Zgodnie więc z najniższymi odruchami, pojawia się fałszywy wybór: albo rząd, albo „głupia i śmieszna” opozycja. A inne opcje? Pomija się. Nie ma.

Ile to jeszcze może trwać?

Przekaż wieści dalej!

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadzę audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Pracuję w redakcji wSensie.pl.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet