„Broń palna powinna być dostępna o wiele szerzej”. Cwikła tłumaczy, dlaczego nie powinno być pozwoleń na posiadanie broni i odpowiada na hasło, że „Polacy by się wymordowali” (WIDEO)

Dominik Cwikła w najnowszym vlogu opowiada o kwestii dostępu do broni w Polsce. Jak podkreśla, „szerszy dostęp do broni działałby pozytywnie na społeczeństwo”. Odnosi się też do podnoszonego przez hoplofobów zarzutu, że „gdyby Polacy masowo posiadali broń, to by się pomordowali”.

– Nie ma żadnego merytorycznego argumentu za tym, że tak będzie. To totalnie utopijna i oderwana od rzeczywistości wizja – stwierdza Dominik Cwikła odpowiadając na zarzut, że jeśli Polacy mogliby posiadać broń, wzrosłaby ilość zabójstw.

– Gdy normalny człowiek dostaje do ręki broń, pierwsze co robi, to nie strzela do ludzi. No błagam was. Czy w momencie, gdy ja i mnóstwo innych ludzi mamy wiatrówki, to strzelam do zwierząt lub ludzi? Ogarnijcie się – dodaje.

Odnosi się przy tym do posiadania noża, którym można bez problemu zabić, a mimo to jego zakup i posiadanie są w pełni legalne bez żadnych pozwoleń.

– Idę do sklepu, kupuję, potem kroję tym mięso. […] Nie idę do sąsiada i nie dźgam go – podkreśla.

W materiale tłumaczy również, dlaczego państwo nie powinno móc wydawać żadnych pozwoleń na broń, lecz by ta była po prostu dostępna do kupienia dla zainteresowanych. Podaje także argumenty za tym, by zakupiona broń była zarejestrowana oraz za tym, by rejestracji nie było.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

8 thoughts on “„Broń palna powinna być dostępna o wiele szerzej”. Cwikła tłumaczy, dlaczego nie powinno być pozwoleń na posiadanie broni i odpowiada na hasło, że „Polacy by się wymordowali” (WIDEO)

 • Avatar
  7 czerwca 2020 at 18:22
  Permalink

  To jest próba „kanalizowania” opinii młodzieży, a nie racjonalna argumentacja, co dobrze widać w kontekście ostatnich wydarzeń w USA, gdzie bardzo szeroki dostęp do broni palnej w ostatnich dekadach nie zapobiegł epidemii systemowej biedy i związanej z nią przestępczości, ani też nie uchronił amerykańskich obywateli przed mordowaniem ich przez tamtejszą policję: w 2019 roku policja w USA zabiła „tylko” 28 nieuzbrojonych obywateli (19 białych i 9 czarnych), ale aż 605 osób ogółem (370 białych i 235 czarnoskórych). – The ‘Institutional Racism’ Canard, by Andrew C. McCarthy, „The National Review” https://www.nationalreview.com/2020/06/the-institutional-racism-canard/ (03.06.2020).
  .
  Wolna sprzedaż broni absolutnie nie rozwiązała głównych problemów Ameryki i nie zapobiegła dzisiejszej eskalacji społecznego konfliktu, wywołanego zniewoleniem społeczeństwa, arogancją władzy i lekceważeniem podstawowych praw jednostek przez struktury siłowe i funkcjonariuszy państwa.
  .
  Polacy broni mieć nie powinni, gdyż przyniosło by to więcej szkód, niż pożytku, a główne problemy narodu polskiego pozostałyby nadal nie rozwiązane, podobnie jak to było do tej pory w Ameryce.

  Reply
  • Avatar
   8 czerwca 2020 at 20:02
   Permalink

   Dziękuję panie komuniso że mówisz mi co powinienem a czego nie powinienem mieć i czym mam bronić życia swojego i moich bliskich. Tego mi właśnie brakowało.

   Reply
   • Avatar
    9 czerwca 2020 at 10:52
    Permalink

    Mylisz się Pan, jestem personalistą (a więc antysocjalistą/antykomunistą), a Pański komentarz też jest pozbawiony racjonalnych argumentów.
    Zawsze warto wysłuchać mądrzejszych od siebie.

    Reply
  • Avatar
   17 czerwca 2020 at 09:52
   Permalink

   Akurat porównywanie Ameryki do Polski jest bardzo nie na miejscu i nie przekłada się na to że ‚Polacy nie powinni mieć broni’. Amerykanie i Polacy mają zupełnie inną mentalność i historię. Jak już porównywać Polskę do kogoś innego pod względem prawa do posiadania broni to lepiej by było porównać do europejskich krajów jak Włochy, Szwajcaria czy Czechy.

   Reply
   • Avatar
    18 czerwca 2020 at 00:36
    Permalink

    A po co się do kogokolwiek w tej sprawie porównywać?
    Polacy nie gęsi i swój rozum powinni mieć…
    A rozum podpowiada (tym, którzy go zachowali), że prawdą jest to, co powiedział Kaczyński:
    .
    [J. KACZYŃSKI:] „Obawiam się, że w Polsce w broń zaopatrzyłyby się przede wszystkim te środowiska, które by bardzo, ale to bardzo zaszkodziły tej pozostałej części społeczeństwa, bo broń nie tylko trzeba mieć, trzeba jeszcze się umieć nią posługiwać i mieć taką naturę, żeby nie mieć oporów w posługiwaniu się tą bronią, która przecież może zabijać, albo co najmniej ranić (…) [takie cechy] raczej częściej występują wśród tej części społeczeństwa, która powinna być z daleka trzymana od broni, niż tej, która z całą pewnością nikomu tą bronią nie zrobi krzywdy (…) obawiam się, że później tych krzywd [wynikających z udostępnienia Polakom broni] byłoby nieporównanie więcej niż korzyści”. – za: Kaczyński: W kompromisie aborcyjnym popełniono błąd (rp.pl, 12.06.2020).
    .
    SZKÓD BYŁOBY WIĘCEJ NIŻ KORZYŚCI, A POSIADANIE BRONI NIE ZLIKWIDOWAŁO BY SYSTEMOWYCH PATOLOGII OBECNEGO SOCJALISTYCZNEGO SYSTEMU.
    Podobnie jak w Ameryce.

    Reply
 • Avatar
  18 czerwca 2020 at 14:13
  Permalink

  Okazuje się, że Pan Cwikła może spać spokojnie – młodzi Polacy dostaną od PiS-u broń do ręki:
  .
  „Od stycznia 2020 r. szkoły ponadpodstawowe mają możliwość wystąpienia do ministra obrony narodowej z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziałów przygotowania wojskowego.
  .
  Możliwość taką dała nowelizacja ustawy Prawo oświatowe i ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, na podstawie której powstawać będą oddziały przygotowania wojskowego (OPW), w publicznych i niepublicznych szkołach ponadpodstawowych.
  (…)
  Pierwsze ODDZIAŁY PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO uruchomione zostaną w roku szkolnym 2020/2021, i sukcesywnie co roku tworzone będą kolejne. Równolegle do OPW, aż do roku 2023, realizowane będą Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe, które stopniowo będą wygaszane.
  (…)
  Możliwość tworzenia w szkołach oddziałów przygotowania wojskowego, jako rozwiązanie systemowe, stanowi WYJŚCIE NAPRZECIW OCZEKIWANIOM I POTRZEBOM SPOŁECZNYM [sic!] (…).” – Oddziały Przygotowania Wojskowego, wojsko-polskie .pl, b.d.
  .
  Jak uszczegółowiła „Rzeczpospolita”, „Klasy mundurowe już istnieją w szkołach, 124 z nich otrzymały certyfikat MON – to oznaczało, że programy nauczania były ujednolicone. Jednak resort edukacji traktował je dotychczas jako EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY. Uczniowie płacili zwykle m.in. za wyjazdy na poligon, mundury. Po utworzeniu klas przygotowania wojskowego [zwanych już teraz ODDZIAŁAMI – !!!] certyfikowane klasy mundurowe nie będą likwidowane. Będą funkcjonowały do zakończenia nauki przez ostatniego ucznia.
  .
  Różnica polega na tym, że teraz Ministerstwo Obrony będzie miało nadzór nad programem edukacji wojskowej (ale nie będzie ingerowało w programy pozostałych przedmiotów). Uczniowie będą mieli m.in. zajęcia z teorii wojskowości, a także praktyczne, w tym na poligonie. Szkolenie teoretyczne obejmie: podstawy wychowania obywatelskiego i wojskowego, szkolenie prawne, BOJOWE, logistyczne. Uczniowie poznają regulamin, musztrę. W trakcie szkolenia bojowego NAUCZĄ SIĘ POSŁUGIWANIA BRONIĄ, rozpoznania, terenoznawstwa, łączności, ratownictwa medycznego.” – 4,5 mln zł od MON na 130 klas przygotowania wojskowego w szkołach średnich https://www.rp.pl/Wojsko/200419668-45-mln-zl-od-MON-na-130-klas-przygotowania-wojskowego-w-szkolach-srednich.html (14.04.2020).
  .
  „W szkołach powstaną strzelnice, uczniowie dostaną repliki karabinów i granatów” – informuje „Głos Nauczycielski” – „Lista wyposażenia specjalistycznego liczy 23 pozycje, w tym m.in. kamizelki taktyczne, hełm, repliki granatów, karabinów i pistoletów, kabury, maski przeciwgazowe, saperki, nosze medyczne, lornetki, latarki.” – glos .pl, 07.02.2020.
  .
  „Informacja ta wywołała wiele kontrowersji, bo w oświacie brakuje pieniędzy niemal na wszystko. Internauci komentują ją na Facebooku ZNP.
  .
  – „Na papier do ksero kasy nie ma, nie mówiąc o tuszu do drukarki, a oni strzelnice budować będą”.
  .
  – „A może zamiast atrap broni nowoczesne pomoce naukowe? Np. laboratoria z prawdziwego zdarzenia, by zainteresować dzieci naukami ścisłymi, albo szafki dla wszystkich uczniów?”
  .
  – „Zamiast uczyć dzieci tolerancji i szacunku dla innych, to chcą uczyć agresji i przemocy, historia niczego tych ludzi nie nauczyła”.
  .
  – „Lepiej przeznaczyć pieniądze na ratowanie szkół”.” – glos. pl, 11.02.2020.
  .
  Jak widać, pełzająca neosanacyjna militaryzacja zamieniana jest przez PiS w jawną produkcję młodziutkiego „mięsa armatniego”, i to na dodatek – o zgrozo! – W SZKOŁACH CYWILNYCH, by znów wytworzyć wśród młodzieży ten „barani pęd”, który ilustrowało popularne przed II wojną, lecz infantylne hasło: „za mundurem panny sznurem”. Niestety, militaryzacja polskiej młodzieży nie uratowała sanacyjnej II RP, ani w żaden istotny sposób nie wpłynęła na okupacyjne i powojenne losy narodu polskiego, może za wyjątkiem błędnego epizodu powstania warszawskiego, zakończonego hekatombą ofiar i zburzeniem stolicy.
  .
  Tymczasem, w mediach rozwijana jest już propaganda prowojenna, w ramach której znany jasnowidz z Człuchowa „Krzysztof Jackowski w swoim nagraniu stwierdził, że ruchy militarne, które rozpoczną się w najbliższych tygodniach będą miały miejsce na terenie Europy. (…) – Pójdziemy spać spokojnie, a obudzimy się w głębokim szoku, ponieważ to, co się będzie działo będzie duże – kontynuuje. – Ja mam wrażenie, że może mieć to związek z nalotem. Kojarzą mi się myśliwce. I TO BĘDZIE NALOT. BEZ PARDONU. BEZ WYPOWIEDZENIA WOJNY. To coś odbędzie się w powietrzu. (…) Być może będzie tu chodziło o jakąś WYSPĘ. (…) Bardzo szybko zaobserwujemy, już pierwszej doby, że zaczęły się POWAŻNE DZIAŁANIA WOJENNE.” – Jackowski przewiduje ruchy militarne, onet .pl, 17.06.2020.
  .
  Wizja pana jasnowidza jest nieprecyzyjna, więc otwiera się przed nami kilka potencjalnych Teatrów Działań Wojennych (TDW): może to być np. nowy Pearl Harbour-pułapka dla Chińczyków na Tajwanie, obsadzenie przez Amerykanów wyspy Wolin z kontrakcją z Kaliningradu, albo osłaniany przez bitwę powietrzną desant ukraiński na Krymie.
  .
  „Chcesz żyć w pokoju, bierz broń do ręki i gotuj się do wojny” – powiadają cynicznie zwolennicy militaryzacji. – Wszystko to już było, a znany ze zwalczania wszelkich wrogów samodzierżawia minister spraw wewnętrznych Rosji i szef jej tajnej policji politycznej, Więcesław von Plehwe, stwierdził: „ABY POWSTRZYMAĆ PRĄD REWOLUCJI, TEN KRAJ POTRZEBUJE KRÓTKIEJ, ZWYCIĘSKIEJ WOJENKI”. – Jak to się sprawdziło w przypadku Rosji? – wszyscy wiemy.

  Reply
  • Avatar
   22 czerwca 2020 at 07:19
   Permalink

   Jak donosi CNN [1], w nocy z soboty na niedzielę w mieście Syrakuzy w stanie Nowy Jork nieznany sprawca ZRANIŁ DZIEWIĘĆ OSÓB Z BRONI PALNEJ, jedna z nich jest w stanie krytycznym. Miejscowa policja otrzymała wiadomość o kradzieży samochodu, a po dojechaniu na miejsce znalazła dziewięć osób z ranami postrzałowymi. Policji jeszcze nie udało się znaleźć sprawcy strzelaniny, nie wie ona także, co spowodowało taką ilość rannych w jednym miejscu.
   [1] – Nine people shot at a large gathering in upstate New York https://edition.cnn.com/2020/06/21/us/syracuse-shooting/index.html (21.06.2020).
   .
   Natomiast policja z Austin w stanie Teksas poinformowała na Twitterze, że w strzelaninie, która miała miejsce w niedzielę na 7. ulicy pięć kolejnych osób zostało poważnie rannych.
   .
   Te mnożące się bez końca strzelaniny są najlepszym dowodem, że TYLKO CAŁKOWITE ODEBRANIE SPOŁECZEŃSTWU PRYWATNEJ BRONI PALNEJ I MAKSYMALNE OGRANICZENIE PRAWA POLICJANTÓW DO STRZELANIA DO NIEUZBROJONYCH LUDZI – BYŁOBY POSUNIĘCIEM SŁUSZNYM I ZWIĘKSZAJĄCYM NASZE BEZPIECZEŃSTWO.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.