„Kim są ci ludzie? Grupa zrobiła nagłą akcję i milczy, rozwiała się? Rząd potrzebował awantury w Grodzisku.” Marcin Jan Orłowski w Korona TV (WIDEO)

Gościem Dominika Cwikły w Korona TV był Marcin Jan Orłowski. Dziennikarz Wolność TV komentował zajście pod punktem szprycowania w Grodzisku Mazowieckim. Zwrócił uwagę, że nie tylko tożsamość awanturujących się osób jest praktycznie nieznana w społeczeństwie, w przeciwieństwie do innych organizacji walczących o wolność w kwestii szczepień, ale też milczenie grupy po tak głośnym zdarzeniu nasuwa podejrzenia, że wszystko to było „udaną prowokacją”, która wzmocniła wizerunek rządu, który teraz znowu może forsować pod pretekstem tzw. pandemii kolejne przepisy odbierające ludziom wolność.

– To była sytuacja w Grodzisku Mazowieckim. Byłem tam raz w życiu, wydaje się być spokojnym miasteczkiem, a tam nagle wparowuje jakaś bojówka. Zachowywała się agresywnie, szczególnie ta kobieta. Tylko kim oni w ogóle są? Portal nczas.com napisał, że to Polskie Żółte Kamizelki. Sprawdziłem ich Facebooka, żadnego odnośnika do strony, zarządu. Jedyne, co rzuciło mi się w oczy, to co, że jedynym znajomym, który ich obserwuje na Facebooku jest Paweł Tanajno – powiedział prowadzący program Dominik Cwikła.

Marcin Jan Orłowski odpowiedział, że usłyszał o tej sytuacji w radiu. – Trochę się zaśmiałem, jak usłyszałem te nagłówki radiowe, że „antyszczepionkowcy zaatakowali” jakiś oddział. Pierwsze, co mi przyszło na myśl, to pytanie: Po co? – odpowiedział Orłowski.

– Poznałem w swoim życiu naprawdę wiele osób, które uczestniczą w tym ruchu nazywanym ogólnie „antyszczepionkowo”. I to nie są osoby, które w jakikolwiek sposób atakowałyby punkt szczepień. To jest kompletnie nielogiczne nawet ze względu na poglądy, bo jeśli ktoś mówi, że nie chce ukłuć, że to – najtwardsze działa – „śmiercionka” i inne najgorsze określenia […]. Nigdy w życiu od takiej osoby nie usłyszałem, że jego celem było wejście do budynku, gdzie szczepienia się odbywają i w jakikolwiek sposób zakłócenie prac tego – podkreślił.

– Tzw. antyszczepionkowcy – poza anonimowymi trollkontami w Internecie – nie walczą o zakaz szczepień, tylko o wolność w tym zakresie – wtrącił prowadzący. – Dokładnie, dobrowolność – odparł Orłowski. Podkreślił, że „znamy te ruchy”, wymieniając m.in. organizację Stop NOP.

– Za nimi stoją osoby znane z imienia i nazwiska. To są osoby, które się nie wstydzą tego, co robią. Np. pani Justyna Socha. Można się z nią zgadzać, lub nie. Można ją lubić lub nie. Ale jednak wiemy, kto to jest, kto z nią stoi, skąd się wzięli, itd. – zwrócił uwagę gość Korona TV.

– Jeśli są jakieś akcje, czy manifestacje, wiemy o nich dużo wcześniej. Nawet jeśli się gdzieś pojawiają, tak jak już kiedyś w punkcie szczepień […]. Stali, dyskutowali z ludźmi, mieli jakieś transparenty, ale nikt nie pomyślał, by kogokolwiek atakować – podkreślił Marcin Jan Orłowski.

Wracając do kwestii nagrania z awantury w Grodzisku Mazowieckim, Orłowski stwierdził, że „rządowi taki materiał był potrzebny”. – Była to bardzo udana, ale prowokacja, która zadziałała. Wywołała efekt, jaki miała wywołać, czyli wszystkie media mogły powiedzieć, że „antyszczepionkowcy przekraczają granice, zaczynają bić ludzi, to osoby kompletnie oderwane od rzeczywistości”. I tylko po to moim zdaniem to zostało stworzone – wyjaśnił.

W dalszej części programu zwrócił też uwagę, że awanturująca się grupa do tej pory nie wydała żadnej deklaracji czy manifestu. – Ta grupa się rozwiała, nagle jej nie ma? Nagle się pojawili, zrobili akcję i cisza – zwrócił uwagę Marcin Jan Orłowski. Awanturnicy ponadto używali wulgarnych słów oraz gestów, „rodem z zakładu karnego”. Ocenił też, że ludzie awanturujący się mogą być związani z radykalnym demokratą Pawłem Tanajno.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “„Kim są ci ludzie? Grupa zrobiła nagłą akcję i milczy, rozwiała się? Rząd potrzebował awantury w Grodzisku.” Marcin Jan Orłowski w Korona TV (WIDEO)

 • 28 lipca 2021 o 09:16
  Permalink

  Uczestnicy zgromadzenie powinni odpowiedzieć karnie za groźby karalne wyzwiska słowa wulgarne kierowane do osób pełniących funkcję służbowe policja pizdeczki nawet nie spisała tej obleśnej baby bo miała ich nie spisać ustawka jak huj

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2021 o 10:39
   Permalink

   A tak bez wulgaryzmów to się nie da nic napisać? Później się dziwimy że wszystkich przeciwników kłucia do jednego wora wrzucają. Ludzie pamiętajcie że to my musimy zachowywac się spokojnie i kulturalnie bo to na nas wszyscy patrzą.

   Odpowiedz
 • 28 lipca 2021 o 10:40
  Permalink

  A tak bez wulgaryzmów to się nie da nic napisać? Później się dziwimy że wszystkich przeciwników kłucia do jednego wora wrzucają. Ludzie pamiętajcie że to my musimy zachowywac się spokojnie i kulturalnie bo to na nas wszyscy patrzą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.