Marian Piłka: Kpina z niepodległości

YouTube

Tak jak katastrofa gibraltarska nie usprawiedliwi błędnej polityki gen. Sikorskiego, która ułatwiła sowietyzację Polski, tak katastrofa smoleńska nie znosi błędów ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a zwłaszcza jego zgody na traktat lizboński, który radykalnie ograniczył suwerenność państwa polskiego.

Prezydent Kaczyński godząc się na ten traktat, zaakceptował rozpoczęcie procesu budowy superpaństwa europejskiego, pozbawiającego suwerenności państw narodowych, a także zgodził się na radykalne osłabienie wartości polskiego głosu w strukturach unijnych. Polski głos, który w traktacie nicejskim był równy 93 proc. wartości głosu niemieckiego, w traktacie lizbońskim spadł do poziomu 48 proc.

Natomiast Jarosław Kaczyński, inicjator budowy pomnika swego brata, popierając stworzenie armii europejskiej, kontynuuje jego politykę wymierzoną w polską suwerenność. Pomnik Lecha Kaczyńskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, jest przede wszystkim apoteozą polityki wyzbywania się atrybutów suwerenności przez polskie państwo za parawanem patriotycznej retoryki. Stopniowe rezygnowanie z suwerenności państwowej ma być formą uczczenia odzyskania niepodległości.

Marian Piłka

Historyk, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.