„Polska dąży do wojny z Rosją”

foto: NATO, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: NATO, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Niemieckie media coraz częściej piszą o zbrojeniach w Polsce. Z ich doniesień wynika, że szykujemy się do wojny z Rosją. Takie informacje wywołują zdziwienie wśród Niemców, ponieważ nie wydaje się im możliwe, by Polska miała powód do wojny z Moskwą.

Ze względu na coraz większą destabilizację Europy, coraz więcej państw przeprowadza militaryzację. Niemcy już od dłuższego czasu przeprowadzają specjalne ćwiczenia, które zakładają konflikt z Federacją Rosyjską. Liczba wojsk gotowych do walki rośnie. Na chwilę obecną Niemcy są gotowe stawić skuteczny opór ewentualnemu atakowi ze strony Rosji.

Niemiecki „Die Welt” twierdzi, że Polacy szykują się do wojny z Rosją. Łączą to z tym, że do armii zgłasza się coraz więcej osób. Niemiecki dziennik opisuje to jako syndrom niepewności, który pozostał nam jeszcze z czasów II wojny światowej. Podejście Niemców podsumowuje ironiczne pytanie ze wspomnianego dziennika: „Czy Polska umacnia się naprawdę, aby bronić się przed Rosją, czy jednak robi to z przez swój kompleks wojenny?” Inne państwa szykują się do ewentualnego konfliktu. Czemu to właśnie na nas zwraca się uwagę? Czy chodzi o obarczenie odpowiedzialnością „na wszelki wypadek”?

„Die Welt” przytoczył też wypowiedź byłego instruktora wojskowego i weterana z Afganistanu, Jacka Pietrzaka. W przytoczonej wypowiedzi dla Interia.pl rzekł,  że działania wojska polskiego nie są odpowiednie, gdyż nie ma nikogo, kto by je tak naprawdę kontrolował. Podkreślił on mocno, że armia może doprowadzić do destabilizacji politycznej kraju. Według Pietrzaka, w wojsku istnieje duża grupa ludzi, którzy pragną nowego porządku politycznego, bardzo podobnego do nacjonalistycznego. Takie właśnie wypowiedzi są jednymi z najczęściej przytaczanych na portalach niemieckich.

Dla Niemców jest to kolejny dowód na słabe i nieodpowiednie działanie naszego państwa. Polska jest dla nich tylko słabym krajem, który ich zdaniem nie powinien w ogóle istnieć.

Stanisław Drosio, założyciel m.in. inicjatywy „Odbudujmy Armię Krajową”, zachęca Polaków do obrony naszej ojczyzny, przede wszystkim poprzez wstępowanie do wojska. Dla wielu niemieckich stron internetowych nawet takie słowa są czymś złym.

Pytanie do nas – Polaków: Czy naprawdę chcemy, aby inne kraje (zwłaszcza Niemcy) patrzyły na nas w taki sposób? Jako niepodległe państwo mamy prawo do mobilizacji wojska. Prawo to staje się obowiązkiem w sytuacji, gdy jedno z państw ościennych prowadzi politykę ekspansjonistyczną. Prasa niemiecka wykazuje się ogromnym cynizmem, zarzucając Polsce dążenie do wojny tylko dlatego, że zwiększamy ilość żołnierzy, podczas gdy siły niemieckie szkolą się od długiego już czasu do konfliktu z Rosją.

Laurine Depta

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.