Anielski Patron – św. Michał Archanioł

YouTube
YouTube

Fundacja „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego” zainicjowała akcję zatytułowaną „Anielski Patron”. Celem jest popularyzacja modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, niegdyś odmawianej często na koniec Mszy świętej, a dziś nieco zapomnianej. Do akcji może włączyć się każdy, kto wypełni specjalny formularz.

Formularz oraz szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie wydarzenia (TUTAJ). Jak przypominają organizatorzy, modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła powstała w 1884 r. w Rzymie. Napisał ją papież Leon XIII jako odpowiedź na wizję, której doświadczył w październiku tego roku. Papież ujrzał wówczas złego, który wołał w stronę Jezusa, że zniszczy Kościół Święty, jeżeli otrzyma większą władzę nad tymi, którzy mu służą. Chrystus miał wówczas zapytać, który okres wybiera szatan – ten wskazał na XX w. Pod wpływem widzenia Leon XIII napisał modlitwę zaczynającą się słowami „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce” i  nakazał odmawiać ją wszystkim kapłanom po odprawieniu Mszy świętej. Niestety, w ostatnim czasie modlitwy tej zaniechano.

– Święty Michał przyzywany jest przez wiernych w walce przeciw siłom zła. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niemal każda Msza kończyła się słowami Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce! – przypominają organizatorzy akcji. – Choć zwyczaj odmawiania modlitwy ułożonej przez Leona XIII zanikł po Soborze Watykańskim II to coraz więcej osób dostrzega potrzebę jego przywrócenia. Stąd pomysł inicjatywy skierowanej zarówno do osób świeckich, jak i duchownych – czytamy na stronie. Pomocnicy Królowej Różańca Świętego zachęcają także do włączenia się w Nowennę do św. Michała Archanioła, odmawianej przez cały marzec.

MGOT/miesiecznikegzorcysta.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz