Biskup Jeż: należy odróżnić prawdziwych pasterzy od fałszywych

Ryszard Hołubowicz, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Podczas uroczystości ku czci św. Stanisława biskup Jeż zwrócił uwagę, że dzisiaj należy rozróżniać fałszywych pasterzy od prawdziwych. – Potrzeba dziś rozróżnienia fałszywych i prawdziwych „pasterzy”. Ci pierwsi oferują światu złudzenia – mówi kapłan. Dodaje, że ci fałszywi „są aktywni na forach publicznych i manifestują się takimi wartościami jak wolność, tolerancja i równość”.

– Na tle obrazu Dobrego Pasterza demaskują się wszyscy, którzy udając pasterzy w istocie nimi nie są – to najemnicy albo fałszywi pasterze. Możemy obserwować ich aktywność, występują na forach publicznych i nigdy nie chcą być zdemaskowani. Swemu działaniu nadają pozory dobra, manifestują się imieniem wolności, tolerancji i równości, a w rzeczywistości wprowadzają zamęt i wyrządzają wielką szkodę, zwłaszcza młodym ludziom – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– Zwołałem V Synod Diecezji Tarnowskiej, bo wydaje mi się, że jako Kościół jesteśmy w sytuacji, kiedy albo będziemy blisko wiernych jako dobrzy pasterze, którzy niosą owce na swoich barkach, albo oddalimy się i zamkniemy, a wtedy Kościół będzie umierał – mówi ksiądz biskup. – Czy jako naród chrześcijański przetrwamy, czy w tej trudnej sytuacji będziemy bardziej wyznawcami Chrystusa, światłem dla innych narodów i iskrą miłosierdzia? Czy atakowani ze wszystkim stron – bo jesteśmy niezależni, wolni, czy się poddamy, czy pozwolimy się zasypać tej beznadziejności, gdzie wejdzie nowy świat, nowa kultura, gdzie znikniemy w mrokach niepamięci – dodaje biskup Jeż.

Biskup podkreślił, że dobry Pasterz to nie tylko biskupi, kapłani, ale to także świeccy, którzy w swoich środowiskach dają świadectwo chrześcijańskim wartością.

CWIK/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz