10 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

„Katolicka” organizacja z USA sponsorowała antykoncepcję

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Działająca przy episkopacie USA organizacja charytatywna Catholic Relief Services (CRS) w ciągu czterech lat pomogła w dystrybucji ponad dwóch milionów sztuk różnego rodzaju środków antykoncepcyjnych. M.in. do Demokratycznej Republiki Konga trafiły pigułki poronne.

CRS była partnerem rządowego programu Axxes. Program działał w latach 2006-2010, zaś jego celem było upowszechnienie „planowania rodziny”. Dostarczał mieszkańcom Demokratycznej Republiki Konga pigułek antykoncepcyjnych, w tym poronnych, wkładek wewnątrzmacicznych, zestawów do chirurgicznej sterylizacji etc.

CRS upowszechniła 2,25 mln środków poronnych i prezerwatyw. Organizacja została także włączona w realizację szerszej strategii, której celem było obniżenie dzietności kobiet kongijskich. – Biorąc pod uwagę dane szczegółowo przedstawione w tych raportach [inwentaryzacyjnych – red.], absolutnie pewną rzeczą jest, że Catholic Relief Services otrzymała duże ilości środków poronnych i prezerwatyw – stwierdza Hichborn, szef instytutu Lepanto, który odnotował rekordowe wykorzystanie antykoncepcji w Kongu. Dodaje też, że te środki zostały z kolei rozdzielane pomiędzy strefy ochrony zdrowia, za które CRF była odpowiedzialna.

Według raportu końcowego projektu Axxes, CRF otrzymała do wykorzystania: zastrzyki Depo Provera, które hamują owulację u kobiet przez 3 miesiące; Lo-Femenal – doustny środek antykoncepcyjny, który może być używany jako tzw. antykoncepcja „awaryjna”; Ovrette – doustne środki antykoncepcyjne często określane jako „mini-pigułki”; wkładki wewnątrzmaciczne (IUD); prezerwatywy męskie; prezerwatywy dla kobiet; zestawy sterylizujące CCV; zestawy Diu – 16. – To skandaliczne, że Catholic Relief Services była bezpośrednio zaangażowana w dystrybucję pigułek poronnych i prezerwatyw w Demokratycznej Republice Konga – mówi Hichborn.

Catholic Relief Services była odpowiedzialna w Kongu za 340 ośrodków zdrowia spośród 929, utworzonych w ramach projektu. Zanim zaczęto realizować program Axxes, mieszkańcy Konga mieli znikomą wiedzę na temat antykoncepcji. Teraz w obszarze tym stosuje się rekordowe ilości środków antykoncepcyjnych.

CWIK/Pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net