Apb Villegas: głosowanie przeciw życiu to ciężki grzech

foto: Pixabay
foto: Pixabay

W związku ze zbliżającymi się na Filipinach wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi, arcybiskup Socrates Villegas przypomniał, że zgodnie z nauczaniem Kościoła oddawanie głosu na osobę, która wspiera zabijanie nienarodzonych dzieci, jest ciężkim grzechem.

„Katolik popełnia ciężki grzech głosując na kandydata, który sprzeciwia się Bożemu nauczaniu o świętości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – napisał w liście pasterskim abp Villegas, przewodniczący Konferencji Episkopatu Filipin. „Katolik nie może wspierać kandydata, który ślubuje, że wymaże religię z życia publicznego” – przypomniał metropolita diecezji Lingayen-Dagupan.

Apb Villegas podkreślił, że oddając głos katolik powinien kierować się sumieniem. Wezwał również do modlitwy, zanim podejmie się ostateczną decyzję. „Uwolnijcie się od tyranii i nacisków stada oraz mód. Postępujcie słusznie! Wybierzcie to, co jest zgodne z Dziesięciorgiem Przykazań” – napisał arcybiskup w liście do Filipińczyków.

MGOT/catholicculture.org

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz