Kazachscy biskupi przypominają o „niezmiennych prawdach dotyczących małżeństwa”

pixabay

Trzech biskupów z Kazachstanu z ordynariuszem stołecznej Astany opublikowało dokument „Wyznanie niezmiennych prawd dotyczących małżeństwa sakramentalnego”.

Jest to reakcja na „normy wykonawcze wydawane przez różnych biskupów na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym odnośnie do dyscypliny sakramentalnej osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach niesakramentalnych”.

– Zdaniem kazaskich biskupów normy te przewidują możliwość dopuszczania takich osób w indywidualnych przypadkach do sakramentów spowiedzi i komunii, nawet jeśli nie rezygnują z pożycia małżeńskiego z osobą, która nie jest ich małżonkiem. Ich zdaniem prowadzi to do coraz większego zamętu wśród świeckich i duchowieństwa – informuje Radio Watykańskie.

Hierarchowie przytaczają w dokumencie szczegółowo orzeczenia magisterium Kościoła dotyczące nierozerwalności małżeństwa i dyscypliny sakramentów. Sygnatariuszami dokumentu są: ordynariusz Astany, abp Tomasz Peta; biskup pomocniczy Athanasius Schneider; abp Jan Paweł Lenga, były ordynariusz Karagandy.

radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz