Były seminarzysta atakuje Kościół

Wikimedia Commons

Autor skandalizującej książki, która ma ukazywać rzekome wyuzdanie katolickich księży, opiera się głównie na plotkach. Przekonuje, że celibat jest niewykonalny i że powinno się go znieść, albo chociaż  „przesunąć” w czasie.

Medialny rozgłos uderzających w żeńskie zakony publikacji Justyny Kopińskiej i Marty Abramowicz pokazuje, że pisanie skandalizujących książek o Kościele jest wyjątkowo opłacalne. Od niedawna promowana jest w liberalnych mediach kolejna taka publikacja, zatytułowana „Celibat. Opowieść o miłości i pożądaniu”. Autor książki, Marcin Wójcik, przekonuje, że spędził w seminarium pięć lat. Zarzuca księżom, że nie rozumieją celibatu i że jest on fikcją. Sam Wójcik zdaje się nie odróżniać samego celibatu od czystości, opisując przypadki romansów księży z kobietami.

Autor twierdzi, że księża nie rozumieją potrzeby celibatu i nie umieją wyjaśnić go w kontekście teologicznych. Sam Wójcik, mimo pięciu lat spędzonych w seminarium, nie dostrzega korzeni celibatu w Nowym Testamencie i przekonuje, że „jeden podpis papieża mógłby go znieść”. Twierdzi też, że „Kościół zrzuca na młodą osobę obowiązek celibatu”.

wp.pl, newsweek.pl, onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Nowe wiadomości codziennie do godziny 18. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz