Papież: Bez niedzielnej Eucharystii nie możemy być chrześcijanami

Claude Truong-Ngoc, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież odniósł się do Mszy świętej i podejścia do niej. Wyraźnie stwierdził, że „to właśnie Msza św. tworzy niedzielę chrześcijańską”. – Cóż to dla chrześcijanina za niedziela, w której brakuje spotkania z Panem? – pytał ojciec święty Franciszek.

– Niedziela jest dla nas dniem świętym, uświęconym przez celebrację eucharystyczną będącą żywą obecnością Pana między nami i dla nas. Zatem to właśnie Msza św. tworzy niedzielę chrześcijańską! Cóż to dla chrześcijanina za niedziela, w której brakuje spotkania z Panem? – mówił papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Przypomniał też, że „nie wszystkie wspólnoty chrześcijańskie mogą radować się w każdą niedzielę Mszą świętą”. Zwrócił jednak uwagę, że także i one mają gromadzić się na modlitwie w tym dniu.

My, chrześcijanie musimy uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., ponieważ tylko dzięki łasce Jezusa, z Jego żywą obecnością w nas i między nami, możemy wypełniać Jego przykazanie, i w ten sposób być Jego wiarygodnymi świadkami – podsumował papież Franciszek.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz