Watykan zmienia protokół dyplomatyczny

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Papież Franciszek zmienił zasady, według których przyjmowane będą na audiencje rozwiedzione głowy państw. Jak można było się spodziewać, nadinterpretacje tego faktu ruszyły pełną parą.

Wedle dotychczas obowiązującego protokołu dyplomatycznego, osoby rozwiedzione i będące w nowych związkach, były przez ojca świętego przyjmowane osobno. Prezydentom, premierom czy innym ważnym osobistościom nie mogły towarzyszyć „drugie” bądź „trzecie” żony, z którymi papież spotykał się osobno. Franciszek zmienił tę zasadę i uznał, że głowy państw będą mogły przybyć na audiencję w towarzystwie nowego „małżonka”. Regułę tę zastosowano już dla prezydenta Argentyny, Mauricio Macri, dwukrotnego rozwodnika, który odwiedził Watykan w zeszłym tygodniu.

Zmiana protokołu budzi niezdrowe i niepotrzebne nadinterpretacje związane z podejściem do małżeństwa i rozwodu w ramach wiary katolickiej. „Watykan otwiera drzwi dla rozwodników” – głosi m.in. nagłówek z Google News. Osoby stwarzające atmosferę rzekomej zmiany nauczania Watykanu zdają się nie pamiętać, iż papież Franciszek wielokrotnie podkreślał nierozerwalność małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

MGOT/catholicculture.org

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz