600 tys. Francuzów przeciwko in vitro bez ojca

Manifestacja przeciwko in vitro bez ojca/fot. Twitter La Manif Pour Tous Paris

W niedzielę 600 tys. Francuzów wzięło udział w proteście przeciwko udostępnieniu parom lesbijskim i samotnym kobietom zapłodnienia metodą in vitro. Nowe prawo forsuje rząd Emmanuela Macrona.

W proteście wzięły udział środowiska prawicowe i lewicowe. Ci drudzy poparli protest z przyczyn klimatycznych. Obecne były też organizacje rodzinne, księża i żółte kamizelki.

Protestujący zapowiedzieli, że to dopiero początek sprzeciwu i jeśli rząd się nie ugnie, będą kolejne protesty, większe od niedzielnego. Ogłoszono także kolejne daty protestów aż do czerwca.

Kwestią czasu jest także, że jeśli nowe prawo zostanie uchwalone, krótko potem zalegalizowana zostanie surogacja. Protestujący również się jej sprzeciwiają.

– Najpierw były związki cywilne, potem małżeństwa dla wszystkich, dziś jest in vitro bez ojca, a jutro będzie surogacja – mówił mer podparyskiego Maisons-Laffite, Jacques Myard.

Hierarchowie Kościoła poparli manifestację. – Metropolita Paryża abp Michele Aupetit przypomniał, że historii nie zmienia stado baranów, lecz ci, którzy stawiają opór. Natomiast obecny na demonstracji bp Dominique Rey podkreślił, że uczestnicy marszu nie są kontestatorami. Wręcz przeciwnie, oni opowiadają się za życiem i rodziną, na przekór tym, którzy negują podstawy człowieczeństwa – podaje Radio Watykańskie.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “600 tys. Francuzów przeciwko in vitro bez ojca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.