AFERA! KORWiN oficjalnie deklaruje postulat prawa do mordowania nienarodzonych dzieci! Ciąża dla partii to… uporczywa terapia

Partia KORWiN przedstawiała się jako partia za życiem. Jednak po tym, jak już kilku posłów ugrupowania weszło do Sejmu, postanowili zmienić zdanie i opublikowali oficjalne stanowisko partii, w którym uznają prawo do mordowania dzieci za nie tylko dopuszczalne, ale i pożądane. Manipulują też, jakoby było to „spójne ze stanowiskiem Kościoła Katolickiego”.

W piątek asystent Janusza Korwin-Mikkego Karol Wilkosz zaproponował, by wprowadzić ustawę aborcyjną. Nie minęło wiele czasu, a partia oficjalnie ogłosiła postulat prawa do zamordowania dziecka.

W stanowisku partia czytamy, że co prawda, że przesłanka eugeniczna została przez Trybunał Konstytucyjny „słusznie usunięta”, ale z dalszej części wynika, że nie do końca.

– Likwidację przesłanki eugenicznej należy rozpatrywać jako działanie pozytywne. Uśmiercanie dzieci nienarodzonych tylko dlatego, że cierpią na nieletalne choroby takie jak np. zespół Downa, Zespół Klinefeltera czy Zespół Turnera jest działaniem, które jednoznacznie określamy jako działanie barbarzyńskie. Jednakże, Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o wykreśleniu w całości przepisu ustawy, który zakładał dopuszczalność aborcji z przesłanek eugenicznych. Tym samym zrównał prawnie przytoczone powyżej wady nieletalne z wadami letalnymi. Należy stanowczo rozróżnić sytuację, w której nienarodzone dziecko jest mordowane dlatego, że jest dzieckiem z Zespołem Downa od sytuacji, którą najlepiej określa medyczny termin uporczywej terapii – czytamy w opublikowanym na Facebooku stanowisku partii KORWiN.

Następnie zrównują ciążę z uporczywą terapią, zaś celowe zamordowanie dziecka z jej zaprzestaniem.

– Uporczywa terapia polega na tym, że podtrzymuje się funkcję życiowe nieuleczalnie chorego, które jedynie przedłużają jego umieranie i wiążą się z nadmiernym cierpieniem. Dokładnie o takich przypadkach możemy mówić w sytuacji dzieci w łonie matki, u których wykryto wady letalne, które skutkują śmiercią na wczesnych stadiach rozwoju, na etapie zarodka, płodu, rzadziej zaraz po porodzie. Naszym zdaniem w miejsce słusznie usuniętej przesłanki eugenicznej należy wprowadzić przesłankę wady letalnej jako niestosowanie uporczywej i daremnej terapii – przekonuje partia.

– Powstrzymanie od stosowania uporczywej terapii jest spójne chociażby ze stanowiskiem Kościoła Katolickiego, jak również z normami etycznymi humanitarnego społeczeństwa – przekonuje partia KORWiN w oświadczeniu. Jest to oczywista manipulacja, ponieważ Kościół jest przeciwny stosowaniu tzw. uporczywej terapii, ale ciąża nie jest nią. Z kolei zaprzestanie stosowania uporczywej terapii oznacza zaprzestanie sztucznego podtrzymywania życia, nie zaś podjęcie działania mającego na celu uśmiercenie osoby, który żyje bez pomocy aparatury.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.