Amnesty International o sprawie Evansa: Rozumiemy, ale…

Sławomir Dynek, dziennikarz i fotoreporter portalu Stacja7.pl zapytał kilka organizacji deklarujących się jako broniące tzw. praw człowieka o to, jakie działania podjęli w sprawie skandalicznego wyroku na brak możliwości pomocy 2-letniemu Alfiemu Evansowi wbrew woli rodziców. Odpowiedź polskiego oddziału AI przeraża.

– Rozumiemy emocje związane ze sprawą Alfiego Evansa. Rozumiemy, że dla rodziców jest to tragiczna sytuacja i decyzja sądu może być dla nich nie do zaakceptowania. Nie mamy jednak możliwości zaangażowania się, nie mamy wglądu w sytuację chłopca i nie znamy wszystkich okoliczności – odpisał oficjalny profil Amnesty International w Polsce.

Od lat pojawiają się kontrowersje wokół organizacji, które bronią międzynarodowych przepisów nazwanych dość ironicznie „prawami człowieka”. Wielu dziennikarzy wykazało, że – co prawda jest to przyznane wprost – instytucje te w większym lub mniejszym stopniu lobbują na rzecz prawa do legalnego mordowania dzieci. Wśród tych organizacji znalazły się m.in. UNICEF oraz wspomniana Amnesty International.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz