Bodnar chce obowiązkowych lekcji LGBT w polskich szkołach

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar chce obowiązkowych lekcji LGBT w polskich szkołach. RPO nie podoba się postawa tych rodziców, którzy nie chcą posyłać swoich dzieci na ideologiczne zajęcia.

Co spowodowało decyzję Bodnara? Oświadczenia rodziców, którzy nie chcą posyłać swoich dzieci na zajęcia promujące LGBT. Jeśli nauczyciele otrzymają od uczniów takie oświadczenie, wówczas dzieci i młodzież nie muszą uczestniczyć w zajęciach tzw. edukacji seksualnej.

Przypominamy, że na lekcjach mają być poruszane zagadnienia: edukacji seksualnej, antykoncepcji, profilaktyki ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową, dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender.

– Podzielam pogląd o konieczności kształtowania wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i szacunku dla godności drugiego człowieka, niezależnie od prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich, potencjalnie odmiennymi w tym zakresie, przekonaniami – komentuje Adam Bodnar.

Rzecznik Praw Obywatelskich wprost chce, aby ograniczyć wpływ rodziców na wychowanie i zajęcia dzieci w placówkach oświatowych. A omijanie takich zajęć nazywa – niezgodnie z prawdą – „nieedukowaniem seksualnym” przez co nie będą wiedzieć czym jest „równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy”.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.