Bosak deklaruje, że jeśli zostanie prezydentem, zaproponuje projekt chroniący życie nienarodzonych dzieci (WIDEO)

Krzysztof Bosak zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem, skorzysta z inicjatywy ustawodawczej i zaproponuje projekt chroniący życie nienarodzonych dzieci. – Cała wolność zaczyna się od ochrony prawa do życia – zadeklarował Bosak w wywiadzie, którego udzielił krótko po zakończeniu prawyborów Konfederacji.

Na zjeździe elektorskim Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego i poseł Konfederacji został wybrany na kandydata na prezydenta z ramienia prawicowego ugrupowania. W poniedziałek w rozmowie prowadzonej przez Dominika Cwikłę zadeklarował, że w razie wyboru na prezydenta, skorzysta z inicjatywy ustawodawczej i zaproponuje swój projekt chroniący życie nienarodzonych dzieci.

– Prezydent ma inicjatywę ustawodawczą. Czy jeśli zostałbyś prezydentem, to czy zaproponowałbyś projekt chroniący życie? – zapytał prowadzący rozmowę dziennikarz, na co Bosak odparł, że tak. Dopytany, czy zrobiłby to „sam z siebie”, potwierdził.

– Wartość pełnej ochrony życia nienarodzonego jest czymś, co nas łączy w Konfederacji. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie – powiedział Bosak.

– Zdajemy sobie sprawę, że poglądy Polaków są często podzielone w tej kwestii. Natomiast politycy są od tego, żeby w sprawach, które są uznaniowe, wsłuchiwać się w głos podzielonego społeczeństwa i do tych podzielonych niekiedy poglądów dopasowywać się. Natomiast w sprawach fundamentalnych politycy są od tego, żeby społeczeństwu przewodzić i prezentować dobry przykład w sprawach najważniejszych – dodał kandydat Konfederacji na prezydenta.

Zaznaczył także, że „cała wolność zaczyna się od ochrony prawa do życia”.

Deklaracja Bosaka przebija deklarację, którą swego czasu złożył Andrzej Duda. Zapewnił, że jeśli na jego biurko trafi projekt chroniący życie nienarodzonych, wówczas go podpisze. Tymczasem partia PiS mająca samodzielną większość w parlamencie starannie dba o to, by to tego nie doszło…

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.