Był już Sośnierz, teraz Michałek. Posłowie z list PiS żałują, że poparli wniosek do TK ws. eugeniki

Posłowie Andrzej Sośnierz oraz Iwona Michałek publicznie wyrazili żal za to, że podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania zgodności z konstytucją przesłanki eugenicznej. Posłowie Porozumienia wybrani zostali z list PiS.

Poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz już wcześniej ogłosił, że nie powinno ruszać się obecnej ustawy aborcyjnej, błędnie nazywanej „kompromisem”. Wprost powiedział, że żałuje tego, iż podpisał się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego.

Do proaborcyjnego tonu dołączyła kolejna polityk z obozu rządzącego, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek.

– Jestem za kompromisem z 1993 roku. Wiem, w jakich bólach on się tworzył. Ale ustabilizował sytuację. Uważam, że mimo wszystko kobiet nie można narażać na ekstremalne decyzje w momencie, gdy ciąża jest zagrożona wadami letalnymi. Podtrzymuję to, co powiedział premier Jarosław Gowin: jako Porozumienie jesteśmy za „środkiem”. Wszystkie emocje z prawej i lewej strony nie są nikomu potrzebne i na pewno nikomu nie służą – powiedziała Michałek „Wirtualnej Polsce”.

– Czy żałuję, że podpisałam się pod wnioskiem do TK? Tak, żałuję – zadeklarowała wiceminister. – Nie przemyślałam tego. Nie sądziłam, że może to wywołać takie emocje – mówiła dalej polityk z obozu rządzącego.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.