Cwikła do kapłanów i katolickich dziennikarzy: „Wy chyba chcecie, by was oszukiwano. Naiwne może być dziecko, ale nie dorosły mężczyzna”

Dominik Cwikła na łamach portalu nczas.com przypomniał swoją tezę sprzed wyborów, że „siedząca cicho »opcja prolife w PiS« niczego nie będzie w stanie zrobić”. Zauważył po ostatnich kilkunastu dniach, że – niestety – miał rację. „Śmieje się” też z okazywanego zaskoczenia kapłanów i dziennikarzy proaborcyjnymi decyzjami rządu.

Założyciel naszego portalu przypomniał „jak wyglądają pierwsze tygodnie po wyborach”. – Joanna Scheuring-Wielgus dostaje posadę wiceprzewodniczącej komisji kultury. Magdalena Biejat z partii Razem głosami posłów PiS zostaje szefową komisji rodziny. To ta komisja – teoretycznie – zajmuje się obywatelskim projektem „Zatrzyma aborcję”, który zakłada zakaz mordowania dzieci w Polsce z przyczyn eugenicznych. A, wicemarszałkiem Sejmu został Włodzimierz Czarzasty – pisze Cwikła.

Przypomina też deklarację wicepremiera w rządzie PiS Jarosława Gowina o „kładzeniu się Rejtanem” w obronie gender na uczelniach.

– Pojawiają się przy tym jakieś niemrawe głosy oburzenia ze strony dotychczasowych zwolenników rządzących socjalistów i aborcjonistów. Połączone są one jednak z wyrazami zaskoczenia. A pisałem już pod koniec września, że tak będzie – przypomina Dominik Cwikła, założyciel „Kontrrewolucji”.

– PiS już od jakiegoś czasu reprezentuje w kwestii życia dokładnie ten sam kierunek, jaki reprezentowało PO w czasach, gdy PiS był w opozycji, za co zresztą zwolennicy Kaczyńskiego wyzywali ekipę Tuska od dzieciobójców. W poprzedniej kadencji ministrem rodziny została Elżbieta Witek, która blokowała projekt „Zatrzymaj aborcję” – pisze Dominik Cwikła i wskazuje, że o braku jakichkolwiek zmian w kwestii obrony życia wyraźnie mówili Radosław Fogiel, Michał Dworczyk i premier Mateusz Morawiecki.

– Ten ostatni jeszcze zarzucił przy tym hasło „zło dobrem zwyciężaj” – podkreślił Cwikła.

Dziennikarz „śmieje się” także z „wyrazów zaskoczenia ze strony dziennikarzy czy kapłanów – także biskupów – którzy zszokowani i oburzeni piszą – już po wyborach – że PiS oszukał w sprawie obrony życia”.

– Kapłani i dziennikarze – wy chyba chcecie, by was oszukiwano. Dla mnie nie ma tutaj żadnego zaskoczenia, ponieważ sygnały partii były jasne: „Mamy w rzyci wasze postulaty, używamy krzyża tylko w retoryce i kampanii wyborczej” – stwierdza redaktor naczelny Kontrrewolucja.net. – To, że PiS skręca srogo w lewo wiadomo nie od dziś i nie od wczoraj, ale od lat. Naiwne może być dziecko, ale nie dorosły mężczyzna – podkreśla Cwikła.

Przypomina także, że to Konfederacja upominała się wyraźnie o obronę życia w parlamencie. Zaznacza także, że Sławomir Mentzen ma gotowy projekt ustawy zakazującej mordowania dzieci w Polsce. Zwrócił też uwagę, że ostatnio „Konfederacja utworzyła parlamentarny Zespół Obrony Życia i Rodziny”, który to zespół od poniedziałku ma zacząć prace.

Cały tekst „Mówiłem, że »opcja prolife w PiS« nie ma nic do gadania i nic nie może zmienić” można przeczytać na stronie portalu „Najwyższego Czasu!”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.