Dlaczego koedukacyjne szkoły nie służą kształceniu elit? Celne spostrzeżenia Korwin-Mikkego

Janusz Korwin-Mikke opowiedział o niedawnej sytuacji ze swoją 8-letnią córką. Na jej podstawie zwrócił uwagę, dlaczego szkoły koedukacyjne mają zdecydowanie niższy poziom nauczania, niż dawniej.

– Moja córka, Nadzieja (8 lat), dostarczyła mi przedwczoraj ważnego argumentu przeciwko ko-edukacji. Oglądaliśmy wieczorem razem stary, czarno-biały jeszcze, film „Szatan z 7.mej klasy” – i zwróciłem Jej uwagę, że szkoła była wtedy normalna: w klasie byli sami chłopcy. Na co córka zaprotestowała: „Przecież w szkole muszą być i chłopcy i dziewczynki!” „Dlaczego?” „Dlatego, żeby dziewczyny mogły sobie znaleźć mężów, albo przynajmniej chłopaków!” – zrelacjonował Janusz Korwin-Mikke.

– Proszę zauważyć, że już 8-latka wie (w genach ma?), że celem kobiety jest znaleźć sobie faceta – i do szkoły idą po to, by takich sobie znaleźć – a nie po to, aby się uczyć! Oczywiście jest to normalne i potrzebne. Kobiety są po to, by dbać o zachowanie gatunku i narodu – to jest i powinno być dla nich najważniejsze. Jednakże istoty o takim nastawieniu (a one stanowią zdecydowana większość kobiet) zarażają nim otoczenie. Również chłopców – którzy dawniej szli do szkoły marząc, że zostaną lotnikami, inżynierami, wynalazcami – i na to byli nastawieni. Temu się poświęcali. I tak byli przez szkołę dodatkowo ukierunkowywani – zauważa Korwin-Mikke.

– Ten system legł w gruzach. Co jest bodaj czy nie głównym powodem spadku poziomu nauczania. A dodatkowym nieszczęściem jest – z czego córka nie zdaje sobie sprawy – że powstają wtedy związki i małżeństwa rówieśnicze – a przecież mężczyzna powinien być starszy od kobiety. Małżeństwa rówieśnicze rozpadają się z powodów biologicznych: mężczyzna o wiele dłużej jest czynny i atrakcyjny seksualnie od kobiety. I powoduje to tragedie osobnicze – ale też i ogromny koszt społeczny. Bo rozpad rodziny to również koszt. Ogromny koszt! Proszę to sobie samym uzmysłowić – ocenił.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.