Duda znowu mataczy na temat ochrony życia. Piotrowski ujawnia nieopublikowaną w „Niedzieli” ankietę (WIDEO)

Prof. Mirosław Piotrowski poinformował o ankiecie, którą wypełnił dla tygodnika „Niedziela”. Wśród zagadnień było pytanie zamknięte „czy jesteś za obroną życia do chwili poczęcia do naturalnej śmierci”. Jak się okazuje, „na zamknięte pytanie o ochronę życia” prezydent Andrzej Duda „uniknął odpowiedzi”.

Jak powiedział na swoim vlogu prof. Piotrowski, tygodnik „Niedziela” wysłał „do wszystkich dziesięciu kandydatów na prezydenta ankietę”.

– Jej pierwsze zamknięte pytanie brzmiało: „czy jesteś za ochroną życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci? TAK NIE”. Jako kandydat na prezydenta wypełniłem i przesłałem redakcji tę ankietę, oczekując na jej opublikowanie i porównanie z innymi kandydatami – mówił Piotrowski.

Jak podkreślił, pojawiło się „tylko jej omówienie”, w dodatku na 28 stronie.

– Czyżby dlatego, że jak czytam: „na zamknięte pytanie o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci prezydent uniknął odpowiedzi”? – pyta pomijany w sondażach kandydat na prezydenta.

– Podobno coś tam dopisał. Pytanie tylko, od kiedy to można coś dopisywać do zamkniętych pytań? – podsumował prof. Piotrowski.

Przypominamy, że prezydent Duda mataczy już nie pierwszy raz w kwestii ochrony życia. W lutym 2015 roku, w trakcie prowadzenia kampanii prezydenckiej, Andrzej Duda właśnie w rozmowie z „Niedzielą” zadeklarował, że „w Polsce musi być wprowadzona absolutna ochrona życia, przede wszystkim tego bezbronnego — poczętego”.

– Tego wymagają czasy i nie ma tu mowy o jakimkolwiek kompromisie (czego nie uznaje lewica), bo chodzi o życie polskiego społeczeństwa. Dla mnie element obrony polskości, obrony polskiej rodziny to także ochrona życia. Nie będzie Polski bez nowych pokoleń Polaków. Poza tym — każdy człowiek zasługuje na to, żeby móc się urodzić. Tutaj nie ma dyskusji. Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia – przekonywał, co prowadzący rozmowę ks. Ireneusz Skubiś podsumował podziękowaniem „za cenne słowa, które świadczą o Pana odpowiedzialności i trosce o dzień dzisiejszy i przyszłość rodaków” i życząc powodzenia”.

Jak wiemy, ochrony życia nie wprowadzono, jako prezydent Duda nie skorzystał nawet z inicjatywy ustawodawczej w tej sprawie, zaś obóz prezydenta odrzucił projekt chroniący życie, drugi zaś mrozi do tej pory. Zamiast tego w 2017 roku prezydent Duda w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” zmienił narrację na ten temat.

– Jestem zwolennikiem ochrony życia, ale uważam, że pewne rozwiązania muszą być wprowadzane w sposób umiarkowany – powiedział prezydent Duda w lutym 2017 roku.

Bądźmy szczerzy – gdyby tzw. „media katolickie” zachowywały się faktycznie jak katolickie i poruszałyby fundamentalne pytania w taki sam sposób u polityków PiS jak i przy pozostałych partiach, obecny prezydent nie cieszyłby się dużym poparciem. Kwestię wiarygodności „katolickich mediów” pozostawiamy do oceny Czytelnikom.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.