Dworczyk studzi zapowiedzi Kaczyńskiego. Zmian w prawie aborcyjnym nie będzie

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział dziś, że „w sprawie ochrony życia jest w tej chwili pewien kompromis, wypracowany przed laty, i nie ma żadnych planów, żeby ten stan prawny zmieniać”. Zaprzeczył w ten sposób hucznym obiecankom Jarosława Kaczyńskiego, który sugerował, że w przyszłej kadencji może nastąpi w kwestii prawa do życia dzieci.

Michał Dworczyk i Jarosław Kaczyński/fot. YouTube/Onet News/Telewizja Republika

– Jeżeli mówimy o kwestii eugeniki taka dyskusja była, trwa i pewnie będzie, natomiast, jeżeli odnosimy się do programu to każdy może zweryfikować, że w programie Prawa i Sprawiedliwości zmian, jeśli chodzi o tę ustawę, nie ma – powiedział w Polsat News Michał Dworczyk.

Podczas ostatniej konwencji PiS w Lublinie prezes partii Jarosław Kaczyński – zwracając się do najmniej zorientowanych, ale też i bardzo licznych wyborców – zasugerował, że w przyszłej kadencji PiS wprowadzi ochronę życia.

– Nasz system wartości jest skonstruowany wokół tego, co wszyscy, jak sądzę, traktujemy jako najważniejsze – wokół przyrodzonej godności człowieka i jego życia. […] Człowiek, żeby być godnym, musi żyć. Ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko. To jest ochrona przed różnego rodzaju opresjami, także ze strony własnego państwa. Ale to jest także ochrona przed eutanazją, przed aborcją na życzenie, przed całą tą ideologią, która dzisiaj wartość ludzkiego życia podważa – mówił Kaczyński.

Słowa Dworczyka stoją w jawnej sprzeczności z deklaracjami Kaczyńskiego. I biorąc pod uwagę, jak twardo broniono obecnej ustawy aborcyjnej, można śmiało przypuszczać, że to szef Kancelarii Premiera ma w tym temacie rację.

wp.pl, tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.