Francuski inspektor „odkrył”, że prezerwatywa nie daje 100 proc. bezpieczeństwa od HIV lecz o wiele mniej

M.Mazur/www.thepapalvisit.org.uk; Catholic Church England and Wales, CC BY-NC-SA 2.0, Flickr (wykadrowane)

Francuski rząd oficjalnie przyznał, że – wbrew popularnym mitom – prezerwatywa nie daje 100 proc. bezpieczeństwa przed zarażeniem się wirusem HIV, lecz o kilkadziesiąt proc. mniej. Należy wspomnieć, że ten sam urząd wcześniej wyraził „żywe zaniepokojenie”, gdy tę opinię wyraził ówczesny papież Benedykt XVI.

Francuski inspektor „odkrył”, że prezerwatywa zapewnia ochronę na poziomie 70-80 proc. przed zarażeniem się wirusem HIV, w zależności od rodzaju pożycia.

W 2009 roku podczas konferencji w samolocie ojciec święty Benedykt XVI stwierdził, że sposobem na epidemię AIDS nie może być rozdawanie prezerwatyw, ponieważ te nie zapewniają pełnej ochrony. Media całego świata pokazywały oburzenie lewicowo-liberalnych komentatorów. Parlament Belgii z kolei oficjalnie potępił wyrażoną opinię, zaś francuski rząd wyraził „żywe zaniepokojenie”.

Dzisiaj tygodnik „Famille Chretienne” poinformował, że Francuski Inspektorat Generalny Spraw Socjalnych ostrzega przed nieskutecznością prezerwatyw w walce z epidemią AIDS. Można też spodziewać się ogromnej burzy, ponieważ skuteczność zależy od tego, czy seks w prezerwatywie jest hetero- czy homoseksualny.

– Wbrew powszechnie rozpowszechnionemu przekonaniu o 100-procentowej skuteczności ochrony, prezerwatywa zapewnia ochronę na poziomie 80 proc. w relacjach heteroseksualnych i 70 proc. w relacjach jednopłciowych – czytamy w raporcie francuskiego inspektora.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.