Fundacja Pro: Tak Trzaskowski manipuluje w sprawie seksualizacji dzieci w szkołach

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał oświadczenie na temat standardów WHO dotyczących edukacji seksualnej, które zamierza wprowadzić do warszawskich szkół (poprzez kartę LGBT+). Nie ma wątpliwości, że broni on wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Przyjrzyjmy się tej obronie.

Mariusz Dzierżawski i Rafał Trzaskowski/fot. YouTube/Telewizja Republika/flickr (kolaż)

– Nie ma kraju na świecie, w którym na etapie żłobków i przedszkoli do zajęć byłaby wprowadzona edukacja seksualna w jakiejkolwiek formie i nie jest to planowane w Warszawie – czytamy w jednym z punktów oświadczenia prezydenta Warszawy.

– Przykładem manipulacji jest twierdzenie, że standardy namawiają dzieci w wieku 0-4 lata do „zabawy w lekarza”, choć w standardach wyraźnie napisane jest, że chodzi o to, jak uczyć dziecko, gdzie stawiać granice tego rodzaju zabaw z rówieśnikami – napisał w innym punkcie Trzaskowski.

W oryginale brzmi to jednak zupełnie inaczej. – Naucz dziecko wyrażania własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście zabawy w lekarza – czytamy w „Standardach edukacji seksualnej w Europie”, s. 38. Widać wyraźnie, że to Rafał Trzaskowski manipuluje.

Zbadajmy pierwszą tezę polityka PO, który twierdzi, że „nigdzie na świecie” nie jest prowadzona edukacja seksualna w przedszkolach.

Zajrzyjmy do Szwajcarii i zobaczmy, co dzieje się podczas obowiązkowej(!) edukacji seksualnej organizowanej w tamtejszych przedszkolach.

Podczas zajęć dzieci zaznaczają na rysunkach ludzkiego ciała miejsca, gdzie lubią być dotykane, a jedną z zabaw jest gra w króla. Dziecko zakłada na głowę papierową koronę i decyduje, jak blisko może się do niego zbliżyć kolega lub koleżanka i gdzie go dotykać. Już kilka lat temu do przedszkoli w Bazylei trafiły tzw. seksboxy, w których znajdują się drewniane penisy i pluszowe waginy. Takimi gadżetami erotycznymi są uświadamiane tamtejsze kilkulatki.

Gabriele Kuby w swoich książkach wydanych w Polsce opisuje podobne praktyki w przedszkolach niemieckich. Obowiązkową edukację seksualną dla przedszkoli w 2020 roku zacznie organizować również Wielka Brytania.

Rafał Trzaskowski stwierdził również, że zamierza wprowadzać edukację seksualną wg WHO do szkół podstawowych. Przyjrzyjmy się zatem standardom dla tej grupy wiekowej.

– Przekaż (dziecku w wieku 6-9 lat) informacje na temat zadowolenia i przyjemności z dotykania własnego ciała i pozytywnego wpływu seksualności na zdrowie i dobre samopoczucie – czytamy.

– Przekaż (dziecku w wieku 9-12 lat) informacje na temat pierwszych doświadczeń seksualnych, orientacji płciowej i różnorodnych zachowań seksualnych młodych ludzi – proponuje WHO.

Właśnie według tych wytycznych mają być uczone dzieci we wszystkich warszawskich szkołach.

Mariusz Dzierżawski

materiały prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.