Godek na celowniku. Skąd zmasowane ataki medialne na wolnościowych obrońców życia?

W końcu Konfederacja przestała być pomijana w mediach mętnego nurtu. Ciężko się dziwić, że to dostrzeżenie połączone jest z agresywnym atakiem na to środowisko. Jako pierwszej oberwało się Kai Godek, założycielce Fundacji Życie i Rodzina i jedynej kobiecej liderce Konfederacji.

Kaja Godek dołączają do prawicowej koalicji/fot. Twitter Zuzanna Dąbrowska

Już wcześniej niektóre katolickie środowiska próbowały robić jej „wyrzut” z faktu, że idzie do polityki i – o zgrozo – nie robi tego w ramach lewackiego PiS-u czy też minimalnie lepszej partii Prawica Rp. Zastanawiające jest w ogóle to, jak odbywa się proces myślenia osób mających wpływ na opinie po zdeklarowanej prawej stronie. Bez problemu wychwalają jednych polityków za to, że mówią o obronie życia, ale mają już problem z tym, że robi to ktoś spoza szyldu partyjnego.

Mazurek tym razem nie zabłysnął

Niedawno Kaja Godek była w RMF FM u Roberta Mazurka. Kto regularnie ogląda ten program wie, że dziennikarz ten – jeden z nielicznych zresztą, których w tym kraju szanuję – jest błyskotliwy, posiada dużą wiedzę i jest świetnie przygotowany do rozmów z poszczególnymi gośćmi.

Tym bardziej zaskakuje to, jak potraktował Kaję Godek. Bo zwykle nie przerywa gościom pierwszego wypowiadanego zdania i nie powtarza tego zachowania przez dobre pierwsze trzy minuty. Nie grozi gościom, że rozmowa zakończy się, jeśli to jemu – prowadzącemu – będzie się przerywać. Mocne wątpliwości odnośnie „merytorycznej” treści budzi pytanie o chęć występu w filmie porno produkcji posła Liroya-Marca czy też – nieprecyzyjnie przywołane w kontekście słowo Janusza Korwin-Mikkego – uważanie swojego dziecka za debila. Nie chce mi się też wierzyć, że Robert Mazurek ze swoich warsztatem i wiedzą naprawdę nie wiedział, że koalicja propolska ogłosiła swoją nazwę jako Konfederacja.

Powyższe wskazują wyraźnie, że nie był to tylko przypadkowy wybryk dziennikarza.

Nawet Warzecha przyjmuje styl braci klęczących

Teraz do ataków przystąpił Łukasz Warzecha – również jeden z nielicznych dziennikarzy mainstreamu, których jakoś szanuję. Na portalu wp.pl w tekście „Godek z płaczem skarżyła się na złego Mazurka. Zapłakała też Konfederacja” pisze jednak takie rzeczy, których na temat Platformy Obywatelskiej nie powstydziliby się pracownicy portalu braci klęczących.

Nawiązując jeszcze do Mazurka, należy zaprzeczyć postawionej przez niego tezie, że „potraktował Godek tak, jak innych rozmówców”. Jak wskazałem, nie potraktował i stąd oburzenie wielu osób, które go słuchały – szczególnie słuchaczy regularnych.

Sondaż contra wybory

– Konfederacja przebojem sondaży nie podbija (jest w nich od niedawna). W jednym z ostatnich, dotyczącym szans w wyborach do Parlamentu Europejskiego, dostała 3 procent. Trzeba jednak przyznać, że jest konsekwentnie ignorowana głównie przez media publiczne – pisze Warzecha. Dobrze, że dodał to ostatnie zdanie. Można oczywiście podpierać się sondażami, które zamiast Konfederacji podają wciąż oddzielnie Ruch Narodowy czy partię KORWiN. Można też zwrócić uwagę na fakt, że ataki zaczęły się po tym, gdy Grzegorz Braun – jeden z liderów Konfederacji – w lewackim Gdańsku zdominowanym przez środowisko PO zdobył bez poparcia PiS prawie 12 proc. głosów. To solidny wynik.

Więc Konfederacja nie może – jak pisze Warzecha – „odebrać PiS kilka procent” głosów, ale poważnie podważyć pozycję tej partii, która stara się – coraz gorzej – stylizować na prawicę. W kwestii gospodarczej PiS proponuje przecież socjalizm. Obrony życia nie tylko nie wspiera, ale blokuje każdą próbę jej wprowadzenia. W polityce zagranicznej klęczymy chyba jeszcze bardziej, niż za PO. Temat żydowskich roszczeń nie istnieje, bo przecież w przekazie partyjno-rządowym USA i Izrael to „sojusznicy”, podobnie jak publicznie szkalująca nas Ukraina. Teraz zaś PiS blokuje walkę z agresją ruchów LGBT, sobie pozostawiając jedynie – jak w przypadku aborcji – szczekanie na ten temat bez żadnych realnych prawnych działań. A pamiętać należy, że obecny rząd już nie raz przeprowadzał pełną legislację ustawy w jedną dobę.

Konfederacja nie próbuje udawać jednomyślnego ugrupowania

Warzecha porównuje też Konfederację do Koalicji Europejskiej i „odkrywa”, że prawicowa koalicja „jest konglomeratem spójnym tylko odrobinę bardziej niż Koalicja Europejska”. Pozostaje zdradzić redaktorowi „tajemnicę”: Konfederacja nie próbuje udawać, że się we wszystkim zgadza. Na tym polega jej idea. To są różne ugrupowania, które mają zupełnie inne wizje państwa i polityki. Jednak wszyscy w jej ramach patrzą bardzo podobnie w kwestiach fundamentalnych, czego nie ma w żadnym innym ugrupowaniu.

Mi też niektóre rzeczy nie pasują, jak np. obecność posła Liroya-Marca, który popierał aborcję czy też Federacji dla Rzeczpospolitej, o czym mówiłem w nagraniu. Nie zmienia to faktu, że jest to faktycznie o wiele lepsza alternatywa dla PO-PiS-u, zaś większość tejże koalicji jest za życiem. Fundamentem porozumienia jest przecież partia KORWiN oraz Ruch Narodowy. Próba wmawiania, że nie jest to opcja prolife byłaby po prostu śmieszna.

Łukasz Warzecha twierdzi też, że Konfederacja „jak PiS reaguje świętym oburzeniem” na to, jak Mazurek potraktował Kaję Godek. Zwyczajnie się z tym nie zgadzam. Gdyby Mazurek „zmasakrował” liderkę Konfederacji w charakterystyczny dla siebie sposób, nie czepiałbym się o to. Tymczasem – jak pisałem wyżej – zachował się wyjątkowo nieprofesjonalnie, co jest dla niego bardzo nietypowe.

Ciężko się też dziwić, że Konfederacja – oraz jej sympatycy – narzekają na media mętnego nurtu. Poza Internetem mało kto informuje o jej istnieniu. Wyjątkiem jest TVP Info – gdy pojawiła się informacja, że partia KORWiN formalnie nie istnieje, portal rządowej telewizji łaskawie poinformował o tym, że jest częścią koalicji propolskiej, okraszając go zdjęciem…. Roberta Winnickiego.

Dlaczego Warzecha dołącza do bzdurnych ataków na Kaję Godek zaklinając rzeczywistość? Czy dlatego, że jest związany z Warsaw Enterpise Institute, który z kolei wspiera Roberta Gwiazdowskiego, który chce uderzać właśnie po wolnościowy elektorat, zaś Konfederacja obecnie wspierana właśnie przez to środowisko jest dla niego wrogiem? Dodać należy, że wielu wolnościowców urzekła ostatnio właśnie Kaja Godek, która nie stosuje hasła „dej mnie 500+” jak do tej pory wiele osób kojarzyło, ale jest za wolnością, o czym mówiła ostatnio w Mediach Narodowych.

Chciałbym wierzyć, że to jednorazowe wybryki. Niestety, III RP dopiero zaczyna otwartą walkę ze społeczeństwem, które w końcu – mimo różnic – może się dogadać. Podobnych opinii oraz kolejnych przybudówek rzekomo „niezależnej prawicy” będzie coraz więcej. Już je zresztą widać.

Przekaż wieści dalej!

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl. Obecnie redaktor portalu nczas.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl. Obecnie redaktor portalu nczas.com.

One thought on “Godek na celowniku. Skąd zmasowane ataki medialne na wolnościowych obrońców życia?

  • Avatar
    16 marca 2019 at 15:30
    Permalink

    Jestem z Radomia i będę głosował na nią.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.