„Gość” upolityczniony? Przekonuje, że obrońcy życia nie mają koalicji. Smuniewski: To fałsz. GN już od jakiegoś czasu nie spełnia swojej misji

Konrad Smuniewski/fot. YouTube/Media Narodowe

W serwisie „Gościa Niedzielnego” pojawił się szokujący, odstający od rzeczywistości tytuł „Złe wieści dla życia i rodziny”. Bogumił Łoziński przekonuje w nim, że „ugrupowaniom, które mają w swoim programie obronę życia i rodziny nie udało się porozumieć w sprawie stworzenia koalicji do Parlamentu Europejskiego”. Nie słyszał o Konfederacji, czy to celowe zamilczenie jedynego prawicowego ugrupowania w uniowyborach?

– Europoseł Marek Jurek poinformował, że fiaskiem zakończyły się jego próby stworzenie szerokiego obozu odwołującego się do wartości chrześcijańskich, który wystawiłby swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego – pisze Łoziński w „Gościu”.

– Obecnie na naszej scenie politycznej jest kilka ugrupowań, które się do tych wartości odwołują. Wśród nich jest PiS, który jednak pozostaje na poziomie deklaracji i nie podjął inicjatywy na rzecz życia i rodziny. Jest też Ruch Prawdziwa Europa Mirosława Piotrowskiego, ale tak naprawdę nic nie wiadomo o jego sile i zamiarach. Są też pojedyncze osoby podejmujące wysiłki na rzecz życia w innych ugrupowaniach, jak Kaja Godek w Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Jednak ten konglomerat składa się z tak różnych ugrupowań i osób, że wartości chrześcijańskie na pewno nie są ich spoiwem, a wręcz niektórzy z nich mają do nich wręcz krytyczny stosunek – twierdzi. Zarzuca też Kai Godek „atak na PiS”.

O fałszujący rzeczywistość tytuł w GN zapytaliśmy Konrada Smuniewskiego, dziennikarza Mediów Narodowych.

– To jest bardzo przykra informacja ze względu na to, ze jest fałszywa. Od pewnego czasu zauważam, że „Gość Niedzielny” nie spełnia swojej misji, tzn. nie szerzy dobrej nowiny. Ubolewam nad tym, ponieważ GN został założony właśnie w tym celu, by szedł i głosił Ewangelię, mówił prawdę i ją propagował, zawsze z Chrystusowym pozdrowieniem. A tak już niestety nie jest – powiedział „Kontrrewolucji” Konrad Smuniewski, dziennikarz Mediów Narodowych.

– Pomija się pewne opcje polityczne. Wystarczy wspomnieć Ruch Narodowy i jego powstanie. Nie był pokazywany w sondażach, nie był też wymieniany w GN. Był bowiem tzw. opcją „skrajną”. Nie był oczywiście też pokazywany Ruch Palikota, ale co to jest za symetria w katolickim piśmie? – zauważa Smuniewski i przypomina, że „celem GN była walka ze złem i promowanie tego, co dobre”.

Podkreśla również, że – wbrew sugestii GN – w polskiej polityce „jest opcja prolife”. – Jeśli ktoś uważa, że Kaja Godek, Ruch Narodowy czy inne składowe Konfederacji, np. Grzegorz Braun nie jest za życiem, to co zdaniem „Gościa” jest prolife? Jeśli ochrona życia przez jednych promowana jest walką o życie, a przez innych nie, to mamy tu do czynienia z czymś bardzo niepokojącym. Burzy to obraz medium, które próbuje przedstawiać się jako katolickie – mówi portalowi Kontrrewolcja.net Smuniewski.

– Mam nadzieję, że GN się zmieni, że zmieni się linia naczelnych. Obecnie bowiem – moim zdaniem – nie odpowiada standardom rzetelnej dyskusji nawet wewnątrzkościelnej. Mieliśmy tam teksty, które były sprzeczne z zasadami logiki. Na przykład promowano hasło o sprzeczności nacjonalizmu z nauką Kościoła bez wyjaśnienia, czym faktycznie nacjonalizm jest. Nie podchodzono do tego rzetelne. Pojawiła się co prawda jedna polemika autorstwa Sylwii Mazurek, ale dosłownie jedna – przypomina dziennikarz.

– Przykre, że tam promuje się jedną linię – i to linię partyjną. Jest ona „trochę na prawo” od PiS. Jeśli PiS zrobi coś umiarkowanie dobrego, jest chwalony wniebogłosy. Marek Jurek jest ukazywany jako świetna opcja „pół kroku od PiS”. A cała reszta traktowana jest jako element wrogi, szkodzący wręcz Kościołowi – ocenia i zaznacza, że „zna kilka osób, które pracują w GN i potwierdzają, że taka jest linia tego pisma”.

– A konkretnie linia redaktora naczelnego, który – delikatnie mówiąc – nie przepada za środowiskami, które tworzy na przykład Konfederacja. Szkoda, że poglądy polityczne stają się ważniejsze, niż dzieci nienarodzone, Kościół czy interes społeczeństwa – mówi Konrad Smuniewski z Mediów Narodowych.

– Gdyby znaleźć wypowiedzi prymasa Hlonda, który w pierwszym numerze „Gościa” napisał artykuł wstępny, podmienić jego nazwisko i pokazać w GN, to nie zdziwiłbym się gdyby go skrytykowano. Mam nadzieję, że „Gość Niedzielny” przejdzie pewną transformację ku dobremu i będzie wypełniał zadanie głoszenia dobrej nowiny całemu narodowi, a nie tylko jego wybranej części – podsumował w rozmowie z „Kontrrewolucją” Konrad Smuniewski.

kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl. Obecnie redaktor portalu nczas.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl. Obecnie redaktor portalu nczas.com.

One thought on “„Gość” upolityczniony? Przekonuje, że obrońcy życia nie mają koalicji. Smuniewski: To fałsz. GN już od jakiegoś czasu nie spełnia swojej misji

  • Avatar
    14 maja 2019 at 16:10
    Permalink

    Wy tak na poważnie o tym ‚gn”? Wy w ogóle czytaliście kiedykolwiek tego pismaka? Przecież tam zalatuje na każdym kroku propagandą tvp. Identyczna merytoryka, niema tam w ogóle bezstronności, wszystko ma byc albo jaskrawo pokazane albo nie mówi sie o temacie szerzej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.