„Hipsterkatoliczka” i Aleteia pokazują aborcyjną twarz

Twitter Jola Szymańska

Na polskojęzycznej wersji portalu aleteia.org pojawił się tekst Joli Szymańskiej znanej też jako „hipster katoliczka”. Atakuje ona obrońców życia sugerując, że nie znają projektów ustaw, które popierają, popiera lewicowe kłamstwo o rzekomo zmanipulowanym obrazie ofiar tzw. „aborcji” i sugeruje, że prolajferzy nie pomagają ludziom już narodzonym.

– Często kojarzymy pro-life z prawem antyaborcyjnym. Dumnie udostępniamy na Facebooku poparcie dla „białego marszu”, przy świątecznym stole spieramy się o ustawy, o których nie mamy większego pojęcia. Wmawiamy sobie, że to nasz „chrześcijański obowiązek” i kompletnie umyka nam istota „cywilizacji życia” – pisze w leadzie swojego tekstu „Chcesz być pro-life? Zrób choć jedną z tych pięciu rzeczy” Jola Szymańska.

– Czy wprowadzanie odbiorców w błąd, z uwagi na fakt, że prezentowane zdjęcia są nieaktualne – pochodzą z lat 60., jest uczciwe? Czy to chrześcijańskie metody „walki ze złem”? – twierdzi kawałek dalej.

Tymczasem na stronie Fundacji Pro już wcześniej obalono zarzut „nieaktualności” zdjęć przedstawiających ofiary morderstwa prenatalnego. – Na stronie organizacji, która wykonała zdjęcia (CBR, USA): http://www.abortionno.org/lawsuits/verifying-photograph-authenticity/ można znaleźć potwierdzenie autentyczności podpisane przez abortera i fotografa datowane na 2008 rok. Na wielu zdjęciach znajdują się monety (dla porównania wielkości zamordowanych dzieci) na których można odczytać datę wybicia – 1998 r., co oczywiście oznacza, że zdjęcia zostały wykonane nie wcześniej niż w 1998 r. (http://www.abortionno.org/wp-content/gallery/abortion-pictures/09_weeks-01_medium.jpg), na innej serii znajdziemy porównanie do banknotu jednodolarowego datowanego na 2006 r. (http://www.abortionno.org/wp-content/gallery/abortion-pictures/randioct08d263_medium.jpg) – czytamy na stopaborcji.pl.

W dalszej części tekstu autorka tekstu na aletei sugeruje de facto, że obrońcy życia nie angażują się w wolontariat, nie finansują akcji charytatywnych, nie zajmują się niepełnosprawnymi, etc.

Jola Szymańska już wcześniej zasłynęła w środowiskach proaborcyjnych jako „katoliczka, która popiera aborcję”. Taką opinię podawano chociażby w serwisie gazeta.pl.

aleteia.org, stopaborcji.pl, gazeta.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz