Holandia: Pediatrzy żądają prawa do eutanazji dla dzieci

Strzykawka/fot. ilustracyjne/fot. Magdalena Gotowicka

– Dzieci poniżej 12 roku życia też mają prawo do eutanazji – przekonują holenderscy pediatrzy. 84 proc. holenderskich pediatrów uważa, że prawo do wspomaganego samobójstwa jest dla tej grupy „konieczne”.

Do izby niższej holenderskiego parlamentu trafiło sprawozdanie złożone przez trzy szpitale uniwersyteckie. 84 proc. pediatrów uważa, że eutanazja u dzieci poniżej 12 roku życia – jak podaje Radio Watykańskie – jest konieczna. Uważają, że tak młody człowiek może świadomie stwierdzić, że nie chce żyć.

Od 2004 roku eutanazja dla dzieci w wieku 12-16 lat jest możliwa za zgodą rodziców. Ponadto dopuszczalne prawnie jest zamordowanie dziecka do pierwszego roku życia.

Dyskusję nad eutanazją dla dzieci poniżej 12 roku życia wywołał przypadek Luuka. Dziecko cierpiało na nieuleczalną chorobę genetyczną. W wieku 4 lat, gdy dziecko zmarło, ważyło 6,3 kg i miał niecałe 84 cm wzrostu.

– W sprawozdaniu wypowiedziało się 32 lekarzy, z grupy, która w ostatnich latach zajmowała się leczeniem młodych, ciężko chorych pacjentów. Ich zdaniem w 46 na 359 przypadków eutanazja byłaby najlepszym rozwiązaniem. Dlatego Stowarzyszenie Holenderskich Pediatrów wezwało parlament do podążania drogą Belgii. Prawo nie określa tam granic wiekowych dla eutanazji, a troje dzieci poniżej 9, 11 i 17 roku życia otrzymało już śmiertelny zastrzyk – czytamy na vaticannews.va.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks