Homoseksualiści – tak, ruchy pro-life – nie

foto: YouTube (New York Daily News), "NYC Saint Patrick's Day Parade"
foto: YouTube (New York Daily News), „NYC Saint Patrick’s Day Parade”

Podczas tegorocznej nowojorskiej parady z okazji dnia św. Patryka organizatorzy nie zgodzili się na uczestnictwo przedstawicieli grup pro-life. Uznali, iż są „zbyt polityczne” – podobny argument nie padł jednak w przypadku udziału organizacji wspierających tzw. ruchy LGBT.

St Patrick’s Day Parade to już nieodłączny element obchodów dnia św. Patryka Nowego Jorku. Jak się okazuje, w świętowaniu dnia św. Patryka coraz mniej jest miejsca dla samego świętego i wartości przez niego reprezentowanych. Organizacje broniące życia od poczęcia nie otrzymały bowiem zgody na udział w tegorocznym marszu. Organizatorzy parady uznali, iż postulaty pro-life nie pasują do obchodów dnia św. Patryka – są „zbyt polityczne”. Mimo uprzednich deklaracji organizatorów marszu, nie dopuszczono do udziału żadnej z organizacji pro-life. Rzecznik prasowy potwierdził wprost: nie ma zgody na przemarsz obrońców życia podczas parady. – Chcę, żeby parada skupiła się na gestach dobrej woli wobec społeczności homoseksualnej – dodał rzecznik. O dziwo, organizacje LGBT nie wydają mu się ani trochę polityczne, mimo otwartego deklarowania lewicowych sympatii.

Sprawę skomentował na swoim blogu kardynał Timothy Dolan z Nowego Jorku. „Maszerujemy, aby oddać cześć św. Patrykowi. Dla tego tak wielu stoi na straży i odpiera ataki mające osłabić katolickie początki parady” – pisał kardynał Dolan, dodając: „Byłoby to smutne gdyby siły sekularyzmu mogłyby zrobić to czego wieki opresyjnego prawa nie zdołały uczynić: wymazać wiarę irlandzkiej tożsamości”.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.