8 kwietnia 2024
RodzinaWiadomości

Irlandka z zespołem Downa: nie eliminujcie nas!

YouTube

Irlandzkie władze rozważają obecnie wprowadzenie prawa znoszącego ochronę życia. Znana sportsmenka z zespołem Downa zaapelowała do parlamentarzystów, by nie legalizowali bezkarnego mordowania takich osób jak ona.

– Nie eliminujcie nas, lecz ochrońcie! – apelowała w parlamencie Karen Gaffney, Irlandka z zespołem Downa. 40-letniej obecnie Gaffney dodatkowy chromosom nie przeszkodził w osiągnięciu wielu sukcesów sportowych. – Wyobraźcie sobie, że usuwamy szkody spowodowane przez niekompetentne placówki, usuwamy bariery edukacyjne, tworzyy ścieżki, by osoby takie jak ja mogły mieć szczęśliwe, pełne życie – a wciąż istnieją ludzie, którzy uważają, że nie powinniśmy w ogóle się urodzić – mówiła Gaffney.  Wspomniała, że osoby z zespołem Downa osiągają liczne sukcesy jako „muzucy i artyści, golfiści, modelki, mówcy oraz dobrzy pracownicy, dając ogromny wkład społeczeństwu. Niestety, jak zaznaczyła, obecnie nacisk kładzie się na jak najszybsze zdiagnozowanie trisomii tylko po to, by zabić dziecko przed urodzeniem. – Uważam, że życiu z zespołem Downa warto powiedzieć „tak”. To życie warte ocalenia. Każde istnienie ma wartość, każde życie jest ważne, niezależnie od tego, ile masz chromosomów – dodała Gaffney.

Karen Gaffney jest popularną sportsmenką z zespołem Downa. Jako pływaczka zdobyła dwa złote medale na Igrzyskach Paraolimpijskich. Sławę przyniosło jej przepłynięcie Kanału La Manche oraz jeziora Tahoe. W latach 90. podobnie jak wielu swoich rówieśników Gaffney ukończyła szkołę średnią, a kilka lat później zdobyła dyplom college’u – może pracować jako nauczycielka.

Irlandia przygotowuje się do referendum, które ma znieść obowiązującą w tym kraju niemal całkowitą ochronę życia ludzkiego. Obecnie zamordowanie dziecka nienarodzonego jest w tym kraju zgodne z prawem jedynie w przypadku, gdy zagrożone jest życie ciężarnej. Jednak środowiska neofemnistyczne i neomarksistowskie od lat naciskają na Irlandię, by zmieniła prawo godząc się na tzw. aborcję. Od nacisków nie stroni również lewicowy ONZ. To kolejna próba zmiany prawa. Do 2014 r. w Irlandii morderstwo prenatalne było według prawa przestępstwem. Możliwość zabicia dziecka w przypadku zagrożenia życia matki umożliwiono po tym, jak proaborcyjna organizacja Center for Reproductive Rights za pomocą ONZ wpłynęła na prawodawców. Wykorzystano przy tym sprawę Amandy Mellet – Irlandki, która zdecydowała się zamordować swoje nienarodzone dziecko zagranicą.

wp.pl, lifesitenews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net